Już w pierwszy weekend wakacji ponownie spotkamy się na Placu Gminnym w Dopiewie, gdzie odbędą się Dni Gminy Dopiewo 2026. W tym roku przygotowaliśmy dwa dni pełne muzyki, atrakcji i... wspólnego świętowania.
72 zadania realizowane przez 56 organizacji pozarządowych jest realizowanych w 2026 roku dzięki wsparciu finansowemu Gminy Dopiewo. Mieszkańcy mogą te inicjatywy odnaleźć, dzięki ich specjalnemu oznaczeniu.
W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Związek Międzygminny "Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT" w zasadach odbioru odpadów komunalnych, przypominamy, że od 1 stycznia 2026 roku odpady zmieszane odbierane będą tylko i wyłącznie w…
W najbliższych dniach przez Polskę będzie przechodzić fala upałów. W wielu regionach kraju temperatura może przekroczyć 40°C, co stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia.
Związek Międzygminny "Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT" informuje, że w sobotę 27 czerwca ze względu na zapowiadane wysokie temperatury zamknięte będą wszystkie Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
Lato w Gminie Dopiewo zapowiada się aktywnie. Na mieszkańców i gości czekać będą wydarzenia sportowe, kulturalne i rekreacyjne. W programie znalazły się koncerty, spektakle teatralne, warsztaty, kino plenerowe, animacje dla dzieci, zajęcia sportowe…
W środę w Domu Strażaka w Dopiewie odbyło się posiedzenie Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych. Podczas spotkania wybrano nowe władze organizacji.
W sobotę, podczas Dni Gminy Dopiewo, funkcjonować będą dodatkowe, bezpłatne połączenia autobusowe, które umożliwią mieszkańcom wygodny dojazd na wydarzenie oraz bezpieczny powrót do domu, także w późnych godzinach nocnych.
Projekt budżetu na 2024 r. czyli tzw. prowizorium budżetowe odebrał dziś od Wójta Gminy Dopiewo Pawła Przepióry w obecności Skarbnik Gminy Małgorzaty Mazurek zgodnie z przepisami ustawowymi i tradycją Przewodniczący Rady Gminy Leszek Nowaczyk.
11 listopada 1918 r. jest symbolem i przywołuje w pamięci wszystkich tych, którzy na przestrzeni dziejów przelewali krew za Ojczyznę. W Gminie Dopiewo oddaliśmy im hołd we wszystkich miejscach pamięci.
Celem inicjatywy jest aktywizacja i zrzeszanie młodych mam wraz dziećmi do 1 roku życia, które mieszkają na terenie Gminy Dopiewo, wokół tematów związanych z macierzyństwem, zdrowiem fizycznym i psychicznym, samorozwojem, jak i rozrywką.
Co dwa tygodnie w Starostwie Powiatowym w Poznaniu komisja konkursowa losuje 10 mieszkańców powiatu poznańskiego, którzy otrzymują czujki tlenku węgla.