31.05 - zamknięcie przejazdu na ul. Kolejowej w Plewiskach

Budowa wiaduktu polegająca na likwidacji przestarzałego i niewydolnego komunikacyjnie przejazdu kolejowego, w efekcie prowadząca do bezpiecznego i nie wymagającego oczekiwania na rogatkach przejazdu nad linią kolejową, pociągnęła za sobą niedogodności związane z zamknięciem części drogi.

Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków

Przypominamy, że do 30.06.2022 r. właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)*. Deklaracje, można składać online, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej w urzędzie gminy.

FIRST LEGO LEAGUE Explore

Dwie drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Konarzewie, wzięły udział w Festiwalu FIRST LEGO LEAGUE Explore.
Dzień Marzeń

Ogólnopolski Dzień Marzeń

Fundacja Mam Marzenie i Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu serdecznie zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Dniu Marzeń, który odbędzie się w szkole 28.05.br.

Konsultacje społeczne LGD Źródło

Lokalna Grupa Działania Źródło z Buku zaprasza na konsultacje społeczne 14.06. br GOSIR Dopiewo, godz. 16.00. Mieszkańcy będą mogli pozyskiwać środki na rozwój przedsiębiorczości, a jednostki sektora finansów publicznych, instytucje i organizacje realizować projekty wpływające na wzrost atrakcyjności gminy,
ostrzeżenie meteo - parasol na zielonym tle z napisem ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW ostrzega o silnym wietrze i intensywnych opadach

IMGW Oddział w Poznaniu przekazuje następującą informację: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad. Prognozuje się również wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Strony