Przejdź do treści
Pippi Pończoszanka

Tegoroczny rok szkolny to dla Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie rok wyjątkowy. Nie tylko pod względem pięknego jubileuszu 130-lecia istnienia placówki, ale także z uwagi na ogromne zaangażowanie rodziców w życie szkoły.
Zgodnie z przyjętymi przez Radę Rodziców planami, przy wsparciu Dyrekcji, pod koniec sierpnia szkoła im. Astrid Lindgren w Dąbrowie otrzymała kolejne elementy nietuzinkowego wyposażenia, mające na celu przede wszystkim edukację uczniów, ale także poprawę przestrzeni
wypoczynkowej. Szkolne korytarze zostały ozdobione szeregiem naklejek i plakatów edukacyjnych, prezentujących informacje zarówno z dziedziny nauk humanistycznych i ścisłych. I tak, na szkolnym holu znajdziemy m.in. przydatne zwroty w języku angielskim, spis wszystkich polskich Noblistów,
geograficzną mapę świata czy tablicę Mendelejewa. Pomocne okazać się mogą także podpowiedzi jak poprawnie odczytywać godziny na zegarze czy kluczowe daty z historii Polski, które powinien znać każdy uczeń. Nie można nie wspomnieć, iż naklejki powstały dzięki niezwykle profesjonalnej i
owocnej współpracy z lokalnym producentem - firmą Grafin.

Szkoła Podstawowa w Dąbrowie _130 lecie

Zewnętrzna część szkoły zyskała kilka elementów, które z pewnością na wiele lat wyróżnią ją spośród pozostałych budynków użyteczności publicznej. Już od pierwszych kroków stawianych na terenie szkoły, w oczy rzuca się wyjątkowy mural przedstawiający patronkę szkoły - szwedzką pisarkę Astrid Lindgren w nieco nowoczesnej odsłonie. To zasługa utalentowanej Eri - Eryki Bitki. Młoda artystka odpowiedzialna jest także za drugie dzieło przedstawiające ulubioną przez uczniów postać z bajek szwedzkiej literatki - uśmiechniętą Pippi Pończoszankę.

naturalna ścieżka sensoryczna

Pięknym elementem jest zbudowana od podstaw przez rodziców, naturalna ścieżka sensoryczna, otoczona kolorowymi nasadzeniami roślinnymi oraz donicami edukacyjnymi. Ścieżka sensoryczna to typowo edukacyjna zabawa dla najmłodszych klas, która pozwoli na wzbogacenie zajęć a pieczołowicie zasadzone pod okiem ogrodnika rośliny będą z pewnością ożywiać zmysły. Za chwil kilka, piękna zielona ściana będzie kwitnąć przez wiele miesięcy i stworzy ku uciesze naszych oczu wyjątkowy kolorowy naturalny mur. Wspomniane wcześniej donice edukacyjne to nic innego jak 10 kaskadowo zbudowanych drewnianych pojemników, w których każda klasa 1-3 w ramach zajęć posadzi wybrane przez siebie kwiaty, warzywa lub zioła. To także doskonały sposób na urozmaicenie codziennej nauki.

Szkoła Podstawowa w Dąbrowie _130 lecie

Ostatni prezent od tegorocznej RR to monitor multimedialny do jednej z sal lekcyjnych, dzięki któremu szkolne dzieci będą się uczyły korzystając z dobrodziejstw techniki.
Zaangażowanie rodziców oraz współpraca Dyrekcji szkoły z Radą Rodziców to przykład niezwykle budującej relacji, która opiera się na wzajemnym zrozumieniu potrzeb i działaniu w osiągnięciu wspólnego celu - poprawy komfortu uczniów Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Nad wszystkimi przedsięwzięciami Rady czuwała ustępująca Przewodnicząca Rady Rodziców – Anna Skwara.
Trzeba wyraźnie podkreślić, że całość powstała przy wsparciu Zarządu, Dyrekcji i pracowników szkoły oraz wielu zaangażowanych rodziców. 

Cieszymy się, że po raz kolejny mieszkańcy Gminy mogą być świadkami pięknych efektów tej kooperacji!

Aleksandra Dobieżyn

Szkoła Podstawowa w Dąbrowie _130 lecie
ścieżka sensoryczna z donicami warzywnymi
Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


B... S...


B... S...