Przejdź do treści
Ukończona inwestycja na ul. Berłowej w Gminie Dopiewo

Budowa ul. Berłowej wraz z budową kanalizacji deszczowej w Dąbrówce w Gminie Dopiewo

Inwestycja pn. „Budowa ul. Berłowej wraz z budową kanalizacji deszczowej w Dąbrówce w Gminie Dopiewo" jest kolejną inwestycją zrealizowaną na terenie Gminy Dopiewo, na dofinansowanie której udało się pozyskać środki z Funduszu Dróg Samorządowych.

Bezpieczniej na drodze

Zakres prac obejmował budowę 0,313 km ulicy Berłowej o szerokości 5,0 m o nawierzchni z kostki brukowej wraz z odwodnieniem. Wybudowany został również jednostronny chodnik o szerokości 2,0 m, zjazdy indywidualne do posesji oraz oświetlenie uliczne. Dodatkowo powstało wyniesione przejście dla pieszych. 

Poprawa warunków dla mieszkańców i terenów inwestycyjnych

Głównym celem realizowanego zadania była poprawa warunków bezpieczeństwa dla ruchu drogowego i pieszego. Realizacja zadania pozwoliła na zapewnienie bezpośredniego połączenia z istniejącymi zorganizowanymi osiedlami mieszkaniowymi, które stale się rozrastają w miejscowości Dąbrówka. Droga stanowi również dojazd do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych bezpośrednio przy ul. Berłowej.

Wartość umowy z wykonawcą wyniosła 725 700,00 zł, z czego 361 312,00 zł stanowiły środki pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych (obecnie Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg). 

Umowa o dofinansowanie realizacji zadania podpisana została 9 października 2019 r. Wykonawcą zadania była firma RDR Sp. z o.o. z Czerwonaka.

Maria Bąk


Kwoty projektu:

  • Wartość dofinansowania: 3 782 463,00 zł
  • Wartość zadania: 4 351 167,40 zł
Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


R... K...


B... S...