Przejdź do treści
Wybudowany skatepark w Dopiewie
Treść

W Dopiewie, przy ul. Łąkowej w ramach tworzonej Strefy Rodzinnej został wybudowany pierwszy na terenie Gminy Dopiewo skatepark. Wartość inwestycji wynosi ponad 800 tys. zł. 

Skatepark składa się z instalacji dobrze znanych wszystkim miłośnikom jazdy na deskorolce:  Funbox z grindboxem, poręcz 2/3, quarter pipe, poręcz mała prosta, minirampa czy bank ramp. Cały teren został oświetlony i wyposażony w monitoring, dodatkowo zamontowano stojaki na rowery, ławki i kosze na śmieci. 

Pomysł wybudowania skateparku zapoczątkowany został przez mieszkańców miejscowości Dopiewo, którzy w 2019 roku złożyli projekt w ramach Dopiewskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt nie zwyciężył, ale dzięki zaangażowaniu mieszkańców Gmina zdecydowała się na realizację tej inwestycji z własnego budżetu. 

Strefa Rodzinna, która znajdzie się przy ul. Łąkowej będzie stopniowo uzupełniana m.in o plac zabaw dla młodszych i starszych dzieci. 

Inwestycja została dofinansowana w wysokości 70 tys. zł przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+".

Kategorie
Skatepark
Miejscowość
Adres
Łąkowa 7a
Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


B... S...


B... S...