Przejdź do treści
Zdjęcie przedstawiające dzieci na półkoloniach, łowiące złoto w Westernlandzie Dziki Zachód

Letnie zajęcia dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie rozpoczęły się 24 czerwca 2024 i trwały 5 dni. W półkoloniach uczestniczyło 90 dzieci. Każdy dzień był pełen zajęć rozwijających kreatywność, aktywność fizyczną oraz wiedzę.

Podczas zajęć, dzieci musiały działać w teamach, które utworzyły na czas trwania półkolonii. Ich zadaniem było wymyślenie nazwy i zasad dla swoich zespołów. Wszystko przebiegało w przyjaznej atmosferze a dzieci miały możliwości nauki poprzez zabawę. Następnie uczestniczyliśmy w dwóch seansach mobilnego planetarium oraz robiliśmy wakacyjne bransoletki z muliny. Drugiego dnia mieliśmy wspaniałe warsztaty z aktorką filmową i teatralną - Izabelą Piasecką. Po obejrzeniu przedstawienia „Czerwony kapturek” wszyscy mogli samodzielnie wykonać własne postaci do bajek a następnie spróbować własnych sił w animacji stworzonych przez siebie bohaterów - efekty były zaskakujące. 

Trzeci dzień można zaliczyć zdecydowanie do zajęć sportowych . Uczestnicy spędzili go na zajęcia na kortach tenisowych oraz turnieju gry w zbijaka. Kolejny dzień półkolonii był nie lada gratką dla wielbicieli Westernów. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do oddalonego o 100 km od Skórzewa Westernlandu w Józefowie k/Chocza.  Po przekroczeniu magicznej bramy, uczestnicy przenieśli się na Dziki Zachód gdzie przejazdy dyliżansem, tory przeszkód, rzuty tomahawk’iem i podkowami do celu są na porządku dziennym. Uczestnicy wzbogacili się też o złoto, które sami wyłowi z rwącego potoku. Każdy też otrzymał milionowy banknot ze swoim wizerunkiem. W przerwie między atrakcjami, uczestnicy mogli odpocząć przy smacznej kiełbasce z grilla by mieć siły na kolejne wyzwania, jak dojenie krowy czy przeciąganie liny. Najwięcej śmiechu i emocji wzbudziło jednak ujeżdżanie dzikiego byka, co nie było takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Zmęczone, ale szczęśliwe dzieciaki zakończyły przygodę na Dzikim Zachodzie.

 Ostatniego dnia zajęć, do szkoły przyjechały sympatyczne Alpaki. Każdy uczestnik mógł pogłaskać i przytulić się do miękkiego futerka zwierzaka, nakarmić je marchewką oraz gałązką z liśćmi wierzby. Zakończeniem półkolonii były warsztaty plastyczno-artystyczne na których uczestnicy mogli stworzyć wakacyjne pejzaże.

Półkolonie letnie okazały się wielkim sukcesem, oferując dzieciom niezapomniane przygody pełne zabawy i nauki. Dzieci wróciły do domów z uśmiechem na twarzy, pełne wspaniałych wspomnień i nowych przyjaźni.

 

Opr. Patrycja Michałowska/Zuzanna Kaczmarek

Zdjęcie przedstawia dyliżans z zaprzężonym koniem w Parku Westernland
Dzieci grające w tenisa na korcie tenisowym
Dzieci karmiące Alpakę
Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


Zuzanna Kaczmarek


Zuzanna Kaczmarek