Przejdź do treści
Kombii na Dniach Gminy 2024

Gwiazdą festynu był zespół KOMBII. Jego sercem są Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, występujący razem od 50 lat i to w kilku formacjach. Oprócz założonej 23 lata temu KOMBII (przez dwa „i”), także w jego pierwszej odsłonie, jak również w Skywalkerze i O.N.A. Usłyszeliśmy m.in. „Słodkiego, miłego życia”, „Nie ma zysku”, „Black & white” czy „Nasze randez vous”. Miłą i nieoczywistą niespodzianką dla fanów, z okazji „Dnia Dziecka”, było zagranie stworzonego przez nich utworu, z którego pochodzi czołówka popularnego kiedyś programu dla dzieci „5-10-15”. KOMBII pożegnało się z publicznością śpiewając „Każde pokolenie ma własny czas…”, choć często chcielibyśmy, by się on zatrzymał. 

Wójt Sławomir Skrzypczak podczas Dni Gminy 2024

Mieszkańców i gości gminy Dopiewo pozdrowił ze sceny, przed finałowym koncertem, wójt Sławomir Skrzypczak. Wcześniej złożył życzenia dzieciom. Sentymentalną podróżą w czasie było z pewnością muzyczne spotkanie z grupą ex MAANAM. Hity, kojarzone z nieżyjącymi od lat Korą i Markiem Jackowskim, przypomnieli współzałożyciele legendarnego Maanamu - Ryszard Olesiński i Paweł Markowski, którym wokalnie towarzyszyła Karolina Leszko. Publiczność śpiewała z nią, z pamięci „Cykady na Cykladach”, „Boskie Buenos”, „Raz dwa, raz dwa”, „Kocham Cię kochanie moje” i „O! Nie rób tyle hałasu”. Karolinę przed laty dobrał do składu „Złotego Maanamu” sam Marek Jackowski. Ex MAANAM jest jego kontynuacją. 

Ex Maanam podczas Dni Gminy 2024

Dla każdego było coś miłego. Można było biesiadować, skorzystać z animacji ruchowych, kupić książkę za złotówkę w ramach bibliotecznej, wieloletniej akcji popularyzującej czytelnictwo. Urzędnicy z Dopiewa zorganizowali konkursy z „kołem fortuny” i warsztaty dla dzieci. Można było sobie zrobić selfie z maskotkami DOP i EWO, Koszałkiem-Czytałkiem, GOSiRkiem i Minionkiem. Nowością pleneru był przyjazd na plac kilkudziesięciu oldtimerów, którymi „powozili” członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Miłośników Starych Samochodów i Motocykli „Mikrus”. Jadące drogami gminy auta i motocykle, później przez kilka godzin zaparkowane w okolicy sceny, były nie lada gratką, nie tylko dla fanów motoryzacji. Przeboje z różnych stron świata zagrała, jak co roku, Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo, której przed sceną towarzyszyły gminne Mażoretki, prowadzone z sukcesami przez Klub Taneczno – Sportowy Activus. Tanecznym dopełnieniem programu był pokazy formacji wiekowych tego klubu oraz rewia w wykonaniu zawodowych tancerek. Najwytrwalsi bawili się do drugiej nad ranem, przy śpiewie i tańcu tria The Move oraz muzyce serwowanej przez DJ’a Franka. 

Dni Gminy 2024

Podczas obu dni festynu dużą popularnością cieszyły ufundowane przez samorząd dmuchańce i animacje. Sobotnie prezenty były preludium do tego co dla najmłodszych przygotowała w niedzielę Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury. Na placu w Dopiewie wyrosła wioska indiańska z bykiem rodeo i krową dojną. Dzieci mogły wziąć m.in. udział w piana party, poznać w miasteczku drogowym zasady ruchu czy skorzystać z licznych gier zręcznościowych i warsztatów. Wszystkie te atrakcje były dla dzieci bezpłatne - mogły z nich korzystać do woli. 

Dzień Dziecka w Dopiewie - byk
Wioska indiańska w Dopiewie

Adam Mendrala
fot. Michał Juskowiak

Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


Michał Juskowiak


Michał Juskowiak