Przejdź do treści
Wójt Sławomir Skrzypczak złożył życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza

Takie oto hasło przewodnie ma tegoroczne święto tych, którzy na co dzień upowszechniają najpiękniejsze zajęcie pod słońcem – czytanie książek. W świąteczne popołudnie Wójt Sławomir Skrzypczak przekazał na ręce dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Elżbiety Nowickiej życzenia wszelkiej pomyślności i owocnego krzewienia kultury czytania. 

Wójt Sławomir Skrzypczak przekazuje kwiaty Elżbiecie Nowickiej dyr. GBPiCK

Przypadający 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek wprowadzili do kalendarza corocznych wydarzeń kulturalnych twórcy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Święto rozpoczyna jednocześnie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W związku z tym sporo będzie się działo w gminnej bibliotece w Dopiewie oraz jej filiach w Dąbrówce, Konarzewie i Skórzewie. Organizatorzy zapraszają na spotkania z pisarzami, z podróżnikami i liderami aktywności społecznej. Będą też niespodzianki dla najmłodszych.

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć pod adresem: https://www.bibldop.pl/aktualnosci/tydzien-bibliotek/.

To, że biblioteka jest miejscem na czasie, jak głosi tegoroczne hasło pokazują statystyki, które co roku się powiększają. W naszej Gminie przybywa nie tylko mieszkańców, konsumentów, podatników etc. Przybywa też czytelników, którzy aktywnie korzystają z wszystkich czterech placówek biblioteki. I tak w 2023 roku mieliśmy 7185 czytelników, którzy przeczytali 72 204 książki! W porównaniu z 2022 r. przybyło ponad tysiąc nowych czytelników. Jeśli to nowi mieszkańcy powstających osiedli, to można przyjąć, że prowadziła ich złota myśl Cycerona, że do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki.

Dzień Bibliotekarza 2024

Zbigniew Mamys
fot. M. Juskowiak

Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


Michał Juskowiak


Michał Juskowiak