Przejdź do treści
Festiwal Rzemiosła

W środę, 17 kwietnia, uczniowie klasy 8c Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu uczestniczyli w II Festiwalu Rzemiosła organizowanym przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą. 

Festiwal Rzemiosła

Wydarzenie miało na celu popularyzację zawodów rzemieślniczych wśród młodzieży, zwłaszcza 7 i 8-klasistów. Na uczniów czekały stoiska różnych placówek edukacyjnych, a przede wszystkim okazja porozmawiania z przedstawicielami różnych zawodów. Ponadto istniała również możliwość konsultacji z doradcami zawodowymi. Uczniowie na własnej skórze mogli przekonać się na czym polega praca m.in. stolarza, kowala, jubilera, krawca, montera, kucharza, kelnera i wielu innych. Eksplorowaniu zawodów towarzyszyła również niezwykle smaczna degustacja potraw przygotowanych przez adeptów szkół gastronomicznych.

Laureaci Festiwalu Rzemiosła

ZaGrajmy w rzemiosło

Ponadto w ramach festiwalu odbywała się również gra miejska "ZaGrajmy w rzemiosło". Reprezentacja szkoły w składzie: Zuzanna Torz, Nina Gaweł, Iwo Rudzki i Hugo Maligranda wraz z opiekunem drużyny panią Pauliną Frankiewicz zajęła I miejsce wśród 10 placówek z Poznania i powiatu. Na graczy czekały zadania związane z różnymi zawodami. Ważna była umiejętność posługiwania się mapą, która pozwalała na szybkie przemieszczanie się między stacjami, ale także zdolności manualne potrzebne przy różnych usługach. Bardzo istotny był również czas wykonania wszystkich zadań. Uczniowie trafili między innymi do piekarni, gdzie zaplatali chałkę drożdżową, zaznajamiali się także z profesjonalnym sprzętem restauracyjnym czy rozpoznawali różne potrawy, zdając się tylko na zmysł smaku. Był to z pewnością dzień pełen wrażeń.

Paulina Frankiewicz
wychowawca kl. 8c
Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce

Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


R... K...


R... K...