Przejdź do treści
Rajd Rowerowy po rowerowym pierścieniu Poznania - Poznańska Korba

Rajd rowerowy w Powiecie Poznańskim

Poznańska Korba to wyścig, podczas którego zawodnicy przejeżdżają cały pierścień dookoła Poznania po drogach leśnych, polnych, asfaltowych i gruntowych. W tym roku będzie to już 4. edycja, której start i meta zlokalizowane są w Kórniku. Rowerzyści jednak będą przejeżdżać także przez Gminę Dopiewo.

Poznańska korba

Rajd rowerowy będzie miał miejsce 22 czerwca (sobota), a jego trasa będzie przebiegać po drogach publicznych oraz szlakach rowerowych. Uczestnicy rajdu będą poruszać się zgodnie z zasadami ruchu drogowego, a każdy z zawodników startuje w odstępach czasowych, zatem nie będzie to jedna duża kolumna rowerzystów. Organizatorzy zapewniają, że będą to kolumny uczestników nieprzekraczające 14 osób.

Trasa rajdu

Na terenie Gminy Dopiewo rowerzyści przejadą przy zachodniej granicy gminy - od Więckowic, przez Zborowo, aż po Żarnowiec. W imieniu organizatorów prosimy mieszkańców o mienie na uwadze, że w dniu 22 czerwca mogą wystąpić minimalne utrudnienia na tej trasie. Zachęcamy do włączenia się w rajd lub kibicowania zawodnikom.

Szczegóły można sprawdzić na stronie: https://poznanskakorba.pl/

Mapa rajdu Poznańska Korba w 2024 r.

opr. Rafał Król
fot. https://poznanskakorba.pl/
mapa: google.com

Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


R... K...


R... K...