Przejdź do treści
Badanie mammograficzne w Dopiewie

10 kwietnia w Dopiewie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne realizowane przez firmę Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. w Poznaniu.

Badanie mammograficzne

Mammografia to prosty, nieinwazyjny i skuteczny sposób na wykrywanie raka piersi. Kobiety powinny co dwa lata badać swoje piersi. Zbyt późno wykryty rak piersi może grozić poważnymi problemami zdrowotnymi, a nawet śmiercią. Badanie trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga żadnych przygotowań.

Miejsce i termin badania

Zachęcamy wszystkie mieszkanki Gminy Dopiewo urodzone w latach 1950-1979 do udziału w nieodpłatnym badaniu. Mammobus będzie dostępny przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dopiewie, ul. Polna 1a w godzinach 09:00-13:00.

Badanie będzie realizować Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej S.A. - OPEN. Jest to ośrodek diagnostyczny posiadający status Ośrodka Referencyjnego w zakresie diagnostyki gruczołu piersiowego Siemens. Mammobusy OPEN wyposażone są w najnowocześniejsze cyfrowe mammografy.

Rezerwacja i dodatkowe informacje

Aby skorzystać z bezpłatnego badania, należy zarezerwować termin swojego badania telefonicznie pod nr 61 855 75 28 lub wysłać maila z prośbą o kontakt podając nr telefonu na adres: @email.

Więcej informacji na temat projektu bezpłatnych badań dla kobiet znajduje się na stronie: https://openbadania.pl.

O zaletach mammografii i celowości badań informacje można znaleźć tu: https://open.poznan.pl/qa/

opr. Rafał Król
graf. OPEN

Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


R... K...


R... K...