Przejdź do treści
Stypendyści Gminy Dopiewo 2024

W Dzień Kobiet w hali sportowej GOSiR w Dopiewie odbył się „Sportowy wieczór”, podczas którego wręczono stypendia dla 28 utalentowanych młodych sportowców za sukcesy w roku 2023, zaprezentowało się też dwoje pasjonatów sportu z terenu gminy Dopiewo.

Głównym punktem wieczoru było wręczenie symbolicznych czeków dla młodych sportowców przez Zastępcę Wójta Gminy Dopiewo Pawła Jazy, w towarzystwie: Przewodniczącego Rady Gminy Dopiewo Leszek Nowaczyk, Wiceprzewodniczącego Wojciecha Dornę oraz Radnego Jana Bąka. W tym roku kapituła Stypendium Sportowego przyznała aż 28 nagród w wysokości od 200 do 290 złotych, o łącznej wartości 60 tys. zł,  które będą wypłacane zawodnikom od marca do grudnia 2024 roku. 

Wręczenie Stypendium Sportowych w 2024 roku

Wśród nagrodzonych są sportowcy z 12 różnych dyscyplin: 

  • piłka nożna (6 osób), 
  • koszykówka, piłka ręczna i żeglarstwo (4), 
  • pływanie i triathlon (2), 
  • judo, karate WKF i taekwondo olimpijskie (1), 
  • po raz pierwszy w historii stypendystami zostali przedstawiciele kolarstwa, szermierki i squasha. 

Najczęściej po odbiór stypendiów wchodzili mieszkańcy Dąbrówki (12 osób), 3 zawodników z Dopiewca i Palędzia, po 2 sportowców ze Skórzewa, Dopiewa, Dąbrowy i Zakrzewa, natomiast przez 1 osobę reprezentowane było Konarzewo i Gołuski. 

Pełna lista stypendystów 2024

Wręczenie Stypendium Sportowych w 2024 roku

W przerwach pomiędzy wyróżnianiem stypendystów zaprezentowali się wyjątkowi mieszkańcy gminy Dopiewo. O swoich sportowych pasjach i jak je realizują opowiedzieli:

  1. Agnieszka Maciejewska z Dąbrówki - Mistrzyni Świata biegów Spartan Race w swojej kategorii wiekowej, Mistrzyni Polski Runmageddon 2022 masters, ambasadorka HYROX Polska.
  2. Piotr Dopierała z Dopiewa - od 2008 roku zaliczył 60 rajdów przygodowych, w których 26 razy stanął na podium, w tym 9 razy wywalczył „złoto”! Ukończył też w 2019 r. Red Bull Nordenskiöldsloppet - najdłuższy bieg narciarski na świecie (220 km) rozgrywany w północnej Szwecji. 
Sportowa osobowość Gminy Dopiewo - Agnieszka Maciejewska z Dąbrówki
Sportowa osobowość Gminy Dopiewo - Piotr Dopierała z Dopiewai

Imprezę poprowadziła Beata Oryl-Stroinska - dziennikarka TVP Sport i TVP3 Poznań, reporterka podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, piłkarskiego EURO 2012, mistrzostw świata oraz Europy w kajakarstwie i wioślarstwie oraz wielu innych międzynarodowych zawodach np. jeździeckich i szermierczych. O kulturalną część wieczoru zadbała piosenkarka Julia Mróz. 

piosenkarka Julia Mróz
Beata Oryl-Stroińska - dziennikarka prowadząca wieczór sportowy

Wszystkim stypendystom, ich rodzicom oraz trenerom serdecznie gratulujemy!

Galera zdjęć [Kliknij tutaj]

MF, MJ
fot. M. Juskowiak

Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


Michał Juskowiak


Michał Juskowiak