Przejdź do treści
Zapalenia znicza podczas Zeuski 2024

Rozpoczęła się 12. edycja Dopiewskich Igrzysk Przedszkolaków - "ZEUSKI 2024". Przez trzy dni, w 6 konkurencjach, rywalizować ze sobą będzie ponad 430 przedszkolaków z rocznika 2019, z 12 przedszkoli z terenu Gminy Dopiewo. 

Zeuski 2024

Medalistka Igrzysk Olimpijskich w Dopiewie

Gościem specjalnym Igrzysk jest Izabela Dylewska - dwukrotna brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w kajakarstwie na 1500m z 1988 (IG w Seulu) i z 1992 (IG w Barcelonie), która przedstawiła zasady pływania w kajaku, uczestnicy mogli dotknąć prawdziwych medali i zasiąść w kajakach.

Zeuski 2024 z medalistką Igrzysk Olimpijskich
Zeuski 2024

ZEUSKI 2024

Dopiewskie Igrzyska Przedszkolaków, odbywają się w oprawie z elementami protokołu olimpijskiego. Rozpoczyna się defiladą uczestników, następnie: wciągnięciem flagi olimpijskiej (z MKOL-u), sztafetą ogniową, odpaleniem znicza i przysięgą sportowców. Rozbrzmiewa też hymn napisany i skomponowany specjalnie na te zawody. Każdy uczestnik występuję w pamiątkowej koszulce, odróżniającą każdą placówkę przedszkolną innym kolorem koszulek. Wszyscy uczestnicy otrzymają takie same złote medale.

5-latki próbują swoich sił w konkurencjach sprawnościowych, podczas których sprawdzany jest niemal każdy element motoryczny. Start odbywa się przy trybunach pełnych kibiców, które dla małych sportowców – olimpijczyków z terenu całej gminy są dodatkową mobilizacją i przeżyciem.

Zeuski 2024

Zachęcamy do kibicowania w środę i w czwartek w Hali GOSIR w Dopiewie ul Polna 1a.

Fotorelacja [KLIKNIJ TUTAJ]

M. Juskowiak

Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


Michał Juskowiak


Michał Juskowiak