Przejdź do treści
Hanna Augustyniak zdobyła Mistrzostwo Europy na zawodach SOLT 2024 w Warszawie

Złoty medal w kategorii juniorek młodszych podczas Mistrzostw Europy w Warszawie wywalczyła uczennica Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce - Hanna Augustyniak!

SOLT

Zawody te cechuje widowiskowość walk, które laik mógłby nazwać walką na chwyty. "W podstawowym czasie walkę można wygrać jedynie przez poddanie lub gdy przeciwnik otrzyma 3 albo więcej kar za pasywność. (...) Zawodnicy otrzymują karę za pasywność w momencie kiedy nie będą podejmować akcji przez 20 sekund" - można przeczytać na stronie organizatora. 

Mistrzostwa Europy

W zawodach w Warszawie, które miały miejsce 3 lutego (sobota), udział wzięło ponad 800 zawodników i zawodniczek z całego kraju i zza granicy. Wśród nich do walki stanęła Hanna Augustyniak, która w swojej kategorii - młodszy junior; dziewczęta; -52 kg - zdobyła złoty medal!

Poniższa grafika przedstawia poszczególne rundy, przez które Hanna musiała zwycięsko przejść, by zdobyć Mistrzostwo Europy.

Hanna Augustyniak - wyniki Mistrzostw Europy SOLT w Warszawie

Na co dzień Hanna jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce, a swoje umiejętności sportowe trenuje w poznańskim klubie Gameness Team.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne starty!

Rafał Król
Fot. Facebook - Klub Gameness Team, solt.smoothcomp.com

Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


Rafał Król


Michał Juskowiak