Przejdź do treści
Konarzewski Festiwal Muzyczny 2024

Święto muzyki powraca! Wyjątkowe koncerty ponownie wybrzmią w marcu w sali widowiskowej Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnym w Konarzewie.

Konarzewski Festiwal Muzyczny 2024

Przez dwa weekendy marca - 16 i 17 marca oraz 23 marca - w CRK wystąpią zarówno soliści, jak i większe zespoły muzyczne. Będzie to niesamowita okazja dla każdego, by móc posłuchać klasycznej muzyki, artystów i muzyków na żywo. Wystąpią:

  • 16.03.2024, godz. 17.00 – Wieniawski Piano Trio,
  • 17.03.2024, godz. 17.00 – Anna Lasota – sopran, Oskar Stabno – fortepian,
  • 23.03.2024, godz. 17.00 – Jarosław Thiel – wiolonczela barokowa, Soliści Wrocławskiej Orkiestry Barokowej.

WIENIAWSKI PIANO TRIO

Zespół, w skład którego wchodzą: Tomasz Kulisiewicz (skrzypce), Zofia Kulisiewicz (wiolonczela) oraz Przemysław Witek (fortepian), powstał w 2019 roku i specjalizuje się w wykonywaniu zapomnianych dzieł polskiej muzyki kameralnej. Muzycy przywrócili polskiej publiczności Trio fortepianowe G-dur op. 40 Józefa Wieniawskiego, wykonując je podczas koncertu inaugurującego działalność zespołu. To właśnie postać tego kompozytora, brata o wiele bardziej znanego Henryka, przyjęli jako patrona, ponieważ jest on doskonałym przykładem niezwykle utalentowanego polskiego twórcy, którego dzieła są mało znane i rzadko wykonywane, a niezwykle wartościowe. Właśnie takie kompozycje pragnie popularyzować zespół podczas każdego ze swoich koncertów.

ANNA LASOTA & OSKAR STABNO 

Anna Lasota to absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od 2008 związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, realizując na tej scenie pierwszoplanowe partie repertuaru musicalowego i operetkowego, m.in. Adela (Zemsta nietoperza), Arsena (Baron cygański), Eurydyka (Orfeusz w piekle), Zorika (Cygańska miłość),Walentyna (Wesoła wdówka), Stasia (Księżniczka czardasza). Współpracuje także z Mazowieckim Teatrem Muzycznym. W czerwcu 2016 otrzymała prestiżową nagrodę dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej podczas X edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Rok później otrzymała certyfikat "Najwyższa jakość" za "Najwyższej jakości piękny śpiew, talent i profesjonalizm oraz wspaniały kontakt z publicznością", a także Najwyższe biznesowe wyróżnienie roku "Ikar biznesu" przyznawane przez Wielkopolskie Stowarzyszenie badań nad jakością. W grudniu 2019 wydała pierwszą solową płytę zatytułowaną "Essence".

Oskar Stabno – pianista jazzowy, harmonijkarz, kompozytor i aranżer. Mimo skupienia uwagi wokół muzyki jazzowej, nie zamyka się na inne gatunki, wykonując w zróżnicowanych projektach zarówno muzykę klasyczną – m.in. na otwarciu Roku Chopinowskiego, bluesową – grając w przeszłości m.in. z ostatnim składem zespołu legendarnego Wojtka Skowrońskiego oraz musicalową – głównie za sprawą wieloletniej współpracy z Anną Lasotą.

JAROSŁAW THIEL & SOLIŚCI WROCŁAWSKIEJ ORKIESTRY BAROKOWEJ

Jarosław Thiel – wiolonczelista i coraz częściej dyrygent. Współpracował z najważniejszymi polskimi zespołami wykonującymi muzykę barokową oraz z wieloma zespołami niemieckimi: Dresdner Barockorchester, FestspielOrchester Göttingen, Cantus Cölln, Akademie für Alte Musik Berlin czy Gaechinger Cantoray. Od 2006 r. jest dyrektorem artystycznym Wrocławskiej Orkiestry Barokowej – zespołu wchodzącego w skład Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Studiował grę na wiolonczeli w akademiach muzycznych w Poznaniu i Łodzi, ponadto ukończył studia podyplomowe na Universität der Künste w Berlinie w klasie wiolonczeli barokowej Phoebe Carrai i Markusa Möllenbecka (dyplom z wyróżnieniem). Artysta jest profesorem klasy wiolonczeli historycznej w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Prowadzi także kursy mistrzowskie, koncerty edukacyjne i wykłady poświęcone historycznemu wykonawstwu muzyki dawnej.

Wrocławska Orkiestra Barokowa założona w 2006 r. przez Andrzeja Kosendiaka jest zespołem działającym w ramach Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego. Orkiestrę zalicza się do najważniejszych polskich zespołów grających na instrumentach historycznych. Współpracuje z najwybitniejszymi dyrygentami, solistami i zespołami wokalnymi międzynarodowej sceny muzyki dawnej, jest zapraszana na prestiżowe festiwale oraz bierze udział w transmisjach telewizyjnych, radiowych i sesjach nagraniowych. Soliści Wrocławskiej Orkiestry Barokowej to natomiast formacja złożona z koncertmistrzów orkiestry, wykonująca muzykę kameralną wymagającą mniejszej niż orkiestrowa obsady instrumentalnej. Zespół występuje w różnych składach w zależności od przedstawianego repertuaru, a w programach jego koncertów znaleźć można szereg zapomnianych przez dzisiejszą publiczność utworów klasycyzmu i romantyzmu. Zespół prezentował także – wielokrotnie po raz pierwszy w Polsce w ujęciu historycznej praktyki wykonawczej – najważniejsze dzieła kameralne XIX w., a w swoich poszukiwaniach stylistycznych dotarł do granic muzyki tonalnej, wykonując w 2015 r. sekstet smyczkowy Verklärte Nacht A. Schönberga.

Bilety

Bilet na jeden wybrany koncert: 35,00 zł
Bilet weekednowy (dotyczy 16-17.03): 60,00 zł
Karnet melomana: 80,00 zł

Bilety będą wkrótce do nabycia w Centrum Kultury w Dopiewie oraz online na www.bibldop.pl/bilety.

Miejsce wydarzenia

Sala Widowiskowa Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego przy ul. Poznańskiej 19a w Konarzewie.


Organizatorem Festiwalu jest Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie we współpracy z Urzędem Gminy Dopiewo oraz Przemysławem Witkiem.

Więcej informacji: https://www.bibldop.pl/

opr. Rafał Król
graf. Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie

Konarzewski Festiwal Muzyczny 2024 - plakat
Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


Rafał Król


Michał Juskowiak