Przejdź do treści
WOŚP 2024 - licytacje w Konarzewie

Podczas 32. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Hasłem promującym zbiórkę było: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

WOŚP w Gminie Dopiewo

Mieszkańcy w tym roku, dzięki pracy "Sztabu WOŚP w Dopiewie", mieli możliwość udziału i grania z orkiestrą, aż w pięciu lokalizacjach. Największymi wydarzeniami były: Finał WOŚP w Konarzewie oraz Festyn przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Palędziu, jednak to nie koniec. Uczestnicy turnieju "TATA Cup" w hali GOSIR grali nie tylko na boisku, ale i dla WOŚP, po nim można było kibicować w meczu piłki nożnej z byłymi zawodnikami Lecha Poznań, ,w Zakrzewie można było się spotkać z końmi, a dzień wcześniej (27.01.2024) wziąć udział w maratonie fitness w Dąbrówce.

Alpaki - jedna z atrakcji podczas 32 finału WOŚP w Palędziu

Wielki Finał w Konarzewie

Na scenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Konarzewie wybrzmiał główny finał. Można było tam wylicytować m.in. złote serduszko WOŚP czy złotą kartę do telefonu, przedmiotów do licytowania było o wiele więcej! Popołudnie i wieczór uświetnili muzycy, śpiewacy, a także tancerze. Na terenie Orkanu Konarzewo, zakończył się rajd samochodów terenowych 4x4. Nie zabrakło pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich "Kobiety z Pasją" z Dopiewa czy prawdziwej wojskowej grochówki. Na koniec mieszkańcy wspólnie zapalili światełko do nieba! Na próżno jednak szukać petard. Dopiewski Sztab zdecydował się na wykorzystanie rac oraz zimnych ogni, które mimo niskiej temperatury, rozgrzały wiele serc w Konarzewie.

Światełko do nieba - WOŚP 2024 - Konarzewo

Festyn w Palędziu

Dużym zainteresowaniem cieszyło się wydarzenie zorganizowane po raz pierwszy przez strażaków ochotników z Palędzia wokół strażnicy. Podczas festynu można było wylicytować wyjątkowe przedmioty, postrzelać z łuku, pojeździć na kucyku, pogłaskać alpaki, wsiąść do zabytkowych lub nowoczesnych samochodów, pograć w tenisa stołowego, poznać tajniki pierwszej pomocy, a nawet zobaczyć z bliska inscenizowaną akcję ratowniczą strażaków. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, zumby i animacji dla najmłodszych.

WOŚP 2024 - OSP Palędzie

Zebrana kwota

Oficjalna liczba zebranych pieniędzy, podarowanych przez mieszkańców naszej gminy, nie jest jeszcze znana. Na ten moment wiemy, że kwota przekroczyła już 250 tys. zł! (30.01. - godz. 17.00) Tym samym chcielibyśmy podziękować wszystkim, zarówno wolontariuszom, organizatorom, jak i samym mieszkańcom, że tak tłumnie włączyli się w jedną z najpiękniejszych akcji w Polsce.

Pozostało nam jeszcze poczekać na wyniki z aukcji allegro, które kończą się 9.02. LINK do licytacji - https://allegro.pl/uzytkownik/SZTABDOPIEWO

Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Chcemy podać wam jak najdokładniejszy wynik całej zbiórki.

Liczenie zrbranych pieniędzy - WOŚP 2024

Galerię zdjęć z 32. Finału WOŚP można obejrzeć tutaj!

Rafał Król
fot. Rafał Król, Michał Juskowiak

Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


Rafał Król


Michał Juskowiak