Przejdź do treści
Rowerowy szlak zielony Gmina Dopiewo

Odnowione szlaki rowerowe

Czerwony, zielony i niebieski - to 3 szlaki rowerowe, które zostały odnowione tuż przed tegorocznym sezonem wakacyjnym. Teraz nie zgubisz się podróżując jednośladem, odkrywając najpiękniejsze zakątki gminy Dopiewo.

W ramach zadania zostały odnowione 3 trasy szlaków o łącznej długości ponad 60 km, które wyznaczono w 2011 roku. Najdłuższym jest szlak czerwony (ok. 36 km), którym objedziemy niemal wszystkie miejscowości gminy i zobaczymy jej atrakcje turystyczne.

Szlak ten w części pokrywa się z „dużym pierścieniem rowerowym” dookoła Poznania. Ponadto odnowiono 2 tzw. szlaki łącznikowe: niebieski (ok. 17,5 km) i zielony (ok. 9 km), które pozwalają dotrzeć m.in. do Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych w Dopiewie i Palędziu, gdzie znajdują się przystanki kolejowe na trasie Warszawa – Berlin.

Ciekawe miejsca na trasie

Przemierzając szlaki odwiedzimy m.in. Owocową Plażę w Zborowie, Bagno Trzcielińskie, źródełko żarnowiec, Szlak Pamięci Narodowej czy pola tulipanów. Wzdłuż nich zlokalizowane są przystanki rowerowe, w tym również 3 skwerki edukacyjne.

Podczas wycieczki rowerowej można również poszerzyć wiedzę na temat samej gminy, jej walorów historycznych oraz przyrodniczych. Korzystając z tablic edukacyjnych o urozmaiconej tematyce zaznajomimy się m.in. z tradycjami ewangelickimi w Zakrzewie, historią Bazaru w Dopiewie, przybliżymy informacje o czarnym bocianie czy wydobyciu żwiru w Dąbrowie. Każdy znajcie dla siebie coś interesującego.

Mapa rowerowa Gmina Dopiewo 2023
Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


Michał Juskowiak


Michał Juskowiak