Położone lasy w gminie Dopiewo skrywają w sobie mroczną tajemnicę. W okresie II wojny światowej Niemcy zamordowali tutaj rzesze Wielkopolan. Jak doszło do tej zbrodni? Kim były ofiary? Czy odczuwamy do dziś skutki tych dramatycznych wydarzeń? 

Odpowiedź na te pytania pojawi się w wirtualnym przewodniku historycznym opracowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Do skorzystania z przewodnika niezbędny jest naładowany telefon z mobilnym dostępem do Internetu i włączoną  usługą lokalizacji. Poniżej znajduje się kod QR który uruchamia przewodnik w darmowej aplikacji Action Track która należy zainstalować  w telefonie.

Narracja przewodnika rozpoczyna się w okolicy Kościoła NMP Królowej Korony Polskiej w Zakrzewie( po wczytaniu kodu, przewodnik uruchomi się automatycznie w momencie zbliżenia się do świątyni). Korzystający z aplikacji jest następnie prowadzony za pomocą nawigacji w telefonie w koleje miejsca związane z tematyką przewodnika. Ostatni etap obejmuje krótkie pytania w których można sprawdzić swoją wiedzę nabytą podczas tej formy spaceru edukacyjnego.

Wczytaj kod QR:

Dodatkowe informacje możesz znaleźć też w publikacjach gminy Dopiewo, dostępnych elektronicznie TUTAJ

MJ
źródło IPN Oddział w Poznaniu

Aplikacja pn. Zbrodnia Niedoskonała