Poniżej znajdują się kondolencje w ramach Elektronicznej Księgi Kondolencyjnej dla upamiętnienia zmarłego w dniu 9 grudnia 2020 r. Wójta Adriana Napierały. Aby umieścić kondolencje na niniejszej stronie należy przejść na stronę formularza.

Formularz składania kondolencji


Smutek Żal Pustka.

- Andrzej Balcerek

Wyrazy serdecznego współczucia dla Żony i Syna oraz najbliższych śp. Adriana Napierały.
Niech spoczywa w pokoju…

- Paweł Ratajczak, radny powiatu poznańskiego

Smutek… Ciężko powiedzieć cokolwiek

Najszczersze kondolencje dla rodziny

- M.J.

„Śmierć nie jest kresem naszego istnienia, żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach.”
(A. Einstein)
Adrianie,
Twoja nagła śmierć wywołała żal i niedowierzanie…
Nie sposób zrozumieć i się pogodzić.
Do końca wierzyłam, że wyzdrowiejesz i jeszcze się zobaczymy.
Przesyłam wyrazy głębokiego współczucia dla Twojej żony Asi i synka Wiktorka oraz pozostałych bliskich.
Pozostawiłeś po sobie dobre wspomnienia, ja na zawsze zapamiętam Twój uśmiech i pogodę ducha.

- Anna Frankiewicz

My, harcerze Szczepu ZHP Dopiewo tak jak inni mieszkańcy Gminy, żegnamy z wyrazami smutku naszego wójta, Adriana Napierałę.
Pan Napierała był osobą bez czyjej aprobaty jakakolwiek działalność pozarządowa, także nasza, na terenie Gminy nie mogłaby mieć miejsca. Rozumiał jednak wagę działalności lokalnej i zawsze był otwarty na naszą działalność. Sam pełnił funkcję lokalnego polityka, wiążącą się z dużą odpowiedzialnością i wymagającą społecznego zaufania. By być wójtem nie wystarczy przekonująco wypadać w kampanii wyborczej, czy być kompetentnym przedsiębiorcą - trzeba też swoją postawą pokazywać, że zasługuje się na zaufanie mieszkańców, że jest się ich godnym reprezentantem, troszczącym się o ich potrzeby, działającym na rzecz ich i wspólnego, przyszłego dobra.
Nie tylko był takim człowiekiem, ale odszedł nim zdążył zrealizować wszystko co planował, nim jego, druga już, kadencja dobiegła końca. Odszedł niespodziewanie, lecz jako człowiek spełniony - z kwitnącą karierą, planami na przyszłość, własnymi dokonaniami, które nie zostaną zapomniane. Zapamiętamy Go jako człowieka wielu talentów, odpowiedzialnego i pełnego zaangażowania w wykonywaną pracę, stawiającego czoła wyzwaniom świata wobec naszej Gminy.
Pogrążonej w żałobie Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje, łącząc się z Państwem w smutku.
Z harcerskim pozdrowieniem: Czuwaj!
Zuchy, Harcerze i Instruktorzy Szczepu ZHP Dopiewo im. Powstańców Wielkopolskich.

- Szczep ZHP Dopiewo

„Życie , choć piękne, tak kruche jest.Wystarczy jedna chwila, by zgasić je.”
I choć gaśniemy w jednej chwili, to pozostawiamy ślady naszej bytności na tej Ziemi. Jedne z nich- te namacalne ,materialne-,to nasze dzieci,dorobek.Inne, znacznie trwalsze, to ślady odciśnięte w ludzkich głowach ,ludzkiej pamięci.W naszej pamięci pozostanie obraz ŚP Adriana Napierały. Obraz młodej,sympatycznej ,uśmiechniętej osoby ,prawie zawsze w garniturze i „pod krawatem”.Sprawnego, inteligentnego, ale też stanowczego, gdy trzeba, wójta.Dobrego człowieka.Spoczywaj w pokoju. Żonie ,synowi i najbliższej rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia .

- Marzena i Przemysław Kośmiccy

Byliśmy głęboko wstrząśnięci wiadomością o śmierci wójta naszej partnerskiej gminy Dopiewo. Zdjęcia z naszych przyjacielskich spotkań wciąż są w naszych sercach. Składamy kondolencje jego rodzinie, administracji Dopiewa i mieszkańcom za gorzką stratę. Miasto Schalkau będzie kontynuować przyjaźń z Dopiewem w jego zainteresowaniu i pamięci.
W głębokim smutku i współczuciu
 

- Ute Hopf Burmistrz miasta Schalkau

Dziękujemy za pracę pełną zaangażowania, wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny oraz współpracowników

- Anna i Sławomir Frąckowiakowie

Śmierć przyszła zdecydowanie za wcześnie… Wyrazy współczucia dla Rodziny, Bliskich, Przyjaciół.
- Zarząd Fundacji ORCHidea

Proszę przyjąć kondolencje po śmierci Wójta Gminy. W latach 2009-2016 pracowałam w szkole w gminie Dopiewo i wiem, że mieszkańcy borykają się z wieloma problemami.

- Magdalena Marynowska

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wójta Gminy Dopiewo - Pana Adriana Napierały. W naszej pamięci Pan Wójt Adrian Napierała pozostanie jako wspaniały gospodarz i samorządowiec z powołania, do końca oddany sprawom Gminy. Rodzinie, przyjaciołom, pracownikom Urzędu oraz wszystkim mieszkańcom Gminy Dopiewo wyrazy współczucia składają Zarząd oraz pracownicy spółki „Trzecia - Czerwona Torebka Spółka akcyjna” Sp. k. z siedzibą w Poznaniu.

- Zarząd oraz pracownicy spółki "Trzecia - Czerwona Torebka Spółka akcyjna" sp. k.

„Jak trudno żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z Nami…”

Wójcie Adrianie,
dziękujemy Ci za Twoją otwartość, serdeczność i uczynność. Za to, że dawałeś nam poczucie bycia jedną społecznością, która może współpracować i działać razem.

Do zobaczenia po drugiej stronie…

Składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim.

- Zespół Żłobka Żyrafy i Parkova Catering

W tych smutnych chwilach wyrazy współczucia i żalu Rodzinie, bo jak trudno jest powiedzieć żegnaj na zawsze komuś najbliższemu.
Adrian odszedłeś tak nagle, że ani uwierzyć, ani się pogodzić…
żegnaj kolego

- Agnieszka i Krzysztof Wrona

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Adriana Napierały - Wójta Gminy Dopiewo, cenionego samorządowca, dobrego przyjaciela… Wciąż nie możemy pogodzić się z Jego odejściem… Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

- Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu Barbara Czachura

Ci o których pamiętamy, nie umierają, bo pamięć jest nieśmiertelna…
Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencję.

- Elwira i Szymon Jaśkiewicz

„Są chwile i ludzie których się nie zapomina”
Wielki smutek i żal, ogromna strata …
Serdeczne wyrazy współczucia dla Rodziny i Współpracowników.

- Agnieszka Sroczyńska

Nie ma w życiu niczego cenniejszego niż czas. To jak podarowanie cząstki swojego życia, której już nigdy nie odzyskasz” Czyjaś obecność jest bezcenna.”
Byłeś z nami krótko, pamiętamy Twój uśmiech, energię i radość życia.
Odpoczywaj w spokoju…..

- Anita Stellmaszyk z całą załogą Tarnowskich Term

Wyrazy współczucia dla Rodziny i wszystkich bliskich oraz współpracowników. Takiego dobrego Wójta nasza Gmina nie miała od bardzo dawna. Część Jego pamięci !

- Magdalena

Adrianie…bardzo trudno jest mi się z tym pogodzić.
Nie żegnam się, lecz do zobaczenia po tej lepszej stronie…

Najszczersze kondolencje dla Rodziny i wszystkich bliskich.

- Tomasz Stellmaszyk

Serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie i mieszkańcom gminy Dopiewo.

- Michał Cichosz - Administrator strony NASZE WIRY

Adrianie, odszedłeś tak szybko, tak nagle, zostawiając po sobie wielką pustkę ale i ogrom wspomnień, tych związanych z samorządem, ale również tych mniej oficjalnych. Pozostaniesz w mojej pamięci jako wspaniały samorządowiec, skuteczny gospodarz, ale przede wszystkim dobry i sympatyczny człowiek.
Dziękuję Ci za pełne troski spojrzenie na gminę, na zwrócenie uwagi na problemy zwykłych ludzi, za ogrom pracy, którą wykonywałeś - często do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych - za zrozumienie potrzeb inwestycyjnych Konarzewa, Trzcielina, Lisówek i całej gminy.
Zawsze imponował mi Twój profesjonalizm, Twoje racjonalne podejście do tematu, gospodarność. Będzie mi brakowało tych rzeczowych rozmów, tej wizji gminy jaką miałeś i jaką z konsekwencją wcielałeś w życie.
Pozostawiasz po sobie wielkie dzieło - dzieło, którego jako samorządowcy gminy Dopiewo, postaramy się nie zmarnować i dalej rozwijać. To był niewymowny zaszczyt móc współpracować z Tobą i tworzyć z Tobą gminę Dopiewo naszych marzeń.
Spoczywaj w pokoju Drogi Kolego !

- Paweł Jazy

Śmierć każdego człowieka jest dramatem, tym większym, im bliższa jest nam osoba zmarła. Jeżeli zmarły pozostawia po sobie wielu ludzi, rodzinę, przyjaciół, współpracowników, którzy nie mogą pogodzić się z Jego śmiercią, tym ta rozpacz jest większa.
Adrian Napierała był Wójtem Gminy Dopiewo, ale przede wszystkim był dobry człowiekiem, był przyjacielem Policji, Policjantów, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Doprowadził do utworzenia na terenie Gminy Komisariatu Policji, wspierał rozwój sprzętu policyjnego. Tak samo jak o bezpieczeństwo, dbał o inne potrzeby Lokalnej Wspólnoty, dbając o zrównoważony rozwój Gminy. Był dobry gospodarzem, ale co najważniejsze, był pogodnym, uśmiechniętym i życzliwym człowiekiem. Nie ma dobrego czasu na umieranie, ale śmierć tak młodej osoby jest zawsze ogromną tragedią.

Szanowny Wójcie, i taki pogodny, uśmiechnięty pozostaniesz w Naszej pamięci.

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencję.

- 50 Zarząd Terenowy NSZZ P Województwa Wielkopolskiego.

„Nie umiera ten , kto trwa w sercach i pamięci naszej …”
Szanowny Panie Wójcie , na długo pozostanie Pan w naszej pamięci .
Dziękujemy za 6 lat współpracy .
Prosimy przyjąć wyrazy szczerego współczucia dla rodziny , bliskich , współpracowników i wszystkich mieszkańców gminy Dopiewo .

- Rada Rodziców oraz cała społeczność Sp2 w Skorzewie

„Są pożegnania na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez i są takie osoby na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień. „

Panie Wójcie, Drogi Adrianie,
Byłeś nie tylko Wójtem, ale serdecznym Przyjacielem. Jestem zaszczycona, że mogłam z Tobą współpracować będąc Sołtysem i Radną w Twojej „Drużynie”. Dziękuję za wszystko. Za to, że Byłeś ciepłym, życzliwym człowiekiem umiejącym słuchać i rozmawiać. Dziękuję!
Pozostała wielka pustka i tylko wspomnienia. Spoczywaj w pokoju.
Żonie Joannie, Synowi, Ojcu, Braciom i całej Rodzinie składam wyrazy głębokiego współczucia.

- Sołtys/Radna Dopiewca Mariola Nowak z mężem

Drogi Adrianie,
jest mi niezwykle smutno z powodu Twego nagłego odejścia. Jest mi niezwykle przykro, że smutek ten dotyka Twoją zacną Rodzinę. Jako były uczeń, później Kolega samorządowiec, zawsze byłeś przeze mnie ceniony i takiego zachowam Cię w swym sercu i myślach.
Całej Rodzinie pragnę przekazać szczere wyrazy współczucia.

- Piotr Goroński Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Buk

„Spieszmy się kochać ludzi
tak szybko odchodzą…”

Ks. Jan Twardowski

Wielki ból, żal i niedowierzanie…
Łzy cisną się do oczu…
Za wcześnie! Adrianie! Za wcześnie!
Dziękuję za wszystko.

Nie żegnam się, lecz do zobaczenia po tej lepszej stronie…

Joasiu, Wiktorze, Najbliższa Rodzino, przyjmijcie najszczersze wyrazy współczucia.

- Anna Borkowska

„Ktoś tutaj był i był,
a potem nagle zniknął
i uporczywie go nie ma”
Wisława Szymborska


Na odejście człowieka nie można się przygotować. Śmierć zawsze jest nie na miejscu i zawsze nie w porę - za szybko, za rano, za nagle. Dlatego my z ogromnym bólem przyjęliśmy informację o śmierci Wójta. Pozostanie w naszych sercach jako życzliwy i pełny zrozumienia dla naszej szkolnej społeczności. Dziękujemy za wszelkie działania oraz wspieranie w niejednokrotnie trudnych i wydających się niemożliwymi przedsięwzięciach.

Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnanie, ale zawsze jest dobry czas, żeby otulić myślami.

- Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konarzewie

„Ludzie, których kochamy,
zostają na zawsze,
bo zostawili ślady w naszych sercach.“


Drogi Wójcie, drogi Adrianie,

choć mijają kolejne dni od Twojego odejścia, wciąż brakuje słów, które mogłyby wyrazić nasz smutek, ból i żal. Nie sposób zaznać spokoju, ukojenia, nie ma nic, co byłoby w stanie wypełnić przeraźliwą pustkę w sercu.
Podejmując współpracę z nami, złączyłeś nasze losy i sprawiłeś, że Twoja droga samorządowca stała się naszą drogą. Mimo wielu przeciwności podążaliśmy nią razem, a Ty byłeś naszym przewodnikiem. Najlepszym.
Dziękujemy, że byłeś z nami, że mogliśmy czerpać od Ciebie wiedzę i doświadczenie.
Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach.

Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa otuchy dla Żony Joanny, Syna Wiktora, Rodziny i Bliskich.

 

- Koleżanki i koledzy z Rady Gminy Dopiewo

Dziś małe są moje słowa
Przyjmijcie więc moje milczenie

- W smutku Jan Broda

Ultima forsan. Ten napis na średniowiecznych zegarach przypominał, by żyć tak, jakby każda nasza godzina była ostatnią. Wójt Adrian Napierała, którego miałem zaszczyt poznać, tak własnie żył. Mądrze, z myślą o innych, nie o sobie, zawsze serdeczny i pomocny, otwarty na świat i ludzi. Takim go znałem i takim nie zwyczajnym, dzięki swojemu charakterowi, młodym człowiekiem i niezwykle zdolnym samorządowcem, pozostanie na zawsze w mojej pamięci i zapewne nas wszystkich.
Najgłębsze wyrazy współczucia składam Rodzinie, a także Przyjaciołom Adriana i wszystkim bliskim. Deus tecum.

- Rafał Grupiński. Poseł RP

Do dziś nie mogę uwierzyć, tyle pomysłów i planów do realizacji. Kruche jest życie człowieka.
Dziękuję za 12 lat znajomości, wymiany poglądów i dzielenia się wiedzą w różnych tematach.
Nie potrafię znaleźć słów by wyrazić ogrom współczucia dla Pani Joanny, syna i rodziny .
Cześć pamięci Adriana Napierały - Wójta Gminy Dopiewo.

- Józef Nowak

„Są ludzie, których anioł śmierci przytula zdecydowanie za wcześnie”
Do Ciebie również przyszedł zbyt szybko…
Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Spoczywaj w pokoju.

 

- Ciocia Ania i wujek Roman

Czasem słowa to za mało, aby móc wyrazić uczucia.
Wiadomość o śmierci Pana Wójta wywołała u nas żal i niedowarzanie. Przez lata działalności stowarzyszenia mogliśmy zawsze liczyć na wsparcie, na zaangażowanie w nasze projekty. Wiedzieliśmy, że wszystkie podejmowane przez Pana inicjatywy są przemyślane i doskonale przygotowane, pełne pasji i troski o gminę. Był Pan wysokiej klasy profesjonalistą, ciepłym serdecznym człowiekiem, na którego mogliśmy zawsze liczyć. Nigdy nas Pan nie zwiódł. Jesteśmy zaszczyceni, że dane nam było z Panem współpracować…
Wójcie Adrianie stanowczo za szybko nas zostawiłeś!

Joannie, Wiktorowi, rodzinie i przyjaciołom Zmarłego składamy wyrazy współczucia i mamy nadzieję, że upływający czas przyniesie ukojenie.

- Zarząd i pracownicy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Źródło”

Co powiedzieć, co napisać, pozostaje żal po stracie Kolegi.
W pamięci naszej pozostawiasz radosny uśmiech, który zawsze Ci towarzyszył w życiu i niech tak pozostanie.
Rodzinie składamy wyrazy współczucia i modlitwę.

- Ewa, Staszek i Łukaszek Kruk

Szczególnie smutno i źle kiedy odchodzą osoby młode. Panie Wójcie, zbyt wcześnie! Zbyt wcześnie! To był ogromny zaszczyt móc pracować z Panem i dla Pana. Pozostaje ogromna wyrwa w naszych sercach i sercu Gminy, której Pan przewodził.
Łączę się w ogromnym bólu z Rodziną i Najbliższymi.

- Jan Sawiński

„Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to by żyć inaczej”
Z głębokim smutkiem żegnamy Cię Adrianie

- Kuzyn Artur z rodziną

„Ktoś tutaj był i był,
a potem nagle zniknął
i uporczywie go nie ma.”

Nadal nie dowierzamy…Dziękujemy za Twoją pomoc, życzliwość
i zaangażowanie. Pozostaniesz w naszej pamięci….
Rodzinie i bliskim szczere wyrazy współczucia.

- Katarzyna i Piotr

Dla nas wszystkich był to duży szok, wielkie zaskoczenie wiążące się z niedowierzaniem….. Osobiście miałem okazję z Tobą Adrianie współpracować, niejednokrotnie rozmawiać, czy to za czasów Rady Gminy czy już na stopie koleżeńskiej i mogę powiedzieć tylko DZIĘKUJĘ.
Dziękuję za Twoją otwartość, życzliwość, pomoc.
Dziękuję za to że byłeś sobą i taki w pamięci pozostaniesz…..
Dla Twojej Rodziny - proszę przyjąć najszczersze wyrazy współczucia.

- Jacek Strychalski (Radny Gminy Dopiewo VI i VII kadencji) z rodziną

Stanowczo za wcześnie…………………….
Z wyrazami szacunku M.G.

- Malgorzata G.

Spoczywaj w pokoju… Czuwaj nad nami i czekaj na nas…

- Magdalena i Tomasz Szrama z córkami

Wspominając Twoje wsparcie, zaangażowanie, nieobojętność i dobroć
- dołączamy dziś do ludzi, których świat zastygł w bezsilności, niedowierzaniu
i smutku na wieść o Twoim odejściu.
Przyjacielu Szkoły - będziemy o Tobie pamiętać.

- Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Skórzewie

Dziękujemy Panie Wójcie! Będziemy o Panu pamiętać!
Odszedł wspaniały człowiek, pamięć o nim zostaje z nami.
Wyrazy współczucia dla Rodziny i bliskich.

- Rodzina z Palędzia

„Jest taki ból o którym lepiej nie mówić,
bowiem najlepiej wyraża go milczenie”

Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.
Spoczywaj w pokoju!

- Marta M.N.

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą człowiek który kochał gminę kochał to coś robił zawsze w naszych sercach i pamięci.

- Bernadeta Burzyńska

Wiadomość o Pana śmierci była i nadal jest dla mnie wielkim szokiem.
Miałem przyjemność, od prawie 20 lat, być świadkiem Pana działalności na terenie naszej gminy. Zawsze, na każdym kroku, spotykałem się z Pana wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem w dążeniu do celu.
Pani Joannie, Synowi i całej Rodzinie składam wyrazy głębokiego współczucia.

- Tomasz Kąkolewski

Odszedł dobry człowiek… Jego ciepły i serdeczny uśmiech pozostanie na zawsze w naszej pamięci…

Rodzinie i Przyjaciołom Śp. Wójta składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

- Adriana i Wojciech Olszowiec z córkami, Dąbrówka

Z głębokim żalem dowiedziałem się o śmierci naszego bardzo prężnego Wójta Adriana Napierały.
Niech spoczywa w spokoju z Bożą osłoną na wieki

- Marian Pacholczak Dopiewiec

„Są ludzie, którzy nie przemijają, bo pozostawiają po sobie coś ważnego”.
Z ogromnym żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o nagłej śmierci Wójta Gminy Dopiewo- Pana Adriana Napierały.
Rodzinie, bliskim i współpracownikom składam szczere wyrazy współczucia.

- Marek Borowczak, Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu

W imieniu Stowarzyszenia Bretania - Polska, któremu mam zaszczyt przewodniczyć, wraz z wiceprezesem Andrzejem Firganekiem składamy Wam najszczersze wyrazy współczucia i wsparcia w tej bolesnej chwili.

Pamiętamy, że Adrian Napierała był nie tylko bardzo zaangażowany w prace na rzecz gminy i jej mieszkanców ale także w te wartości które nas łącza jak solidarność i wspólnota celów i które są podstawą dobrej współpracy gmin partnerskich.

To w taka właśnie Europę chciał wnieść swój wkład umacniając bardzo dobre relacje miedzy Maen Roch i Dopiewem.

W imieniu zarządu Stowarzyszenia Bretania - Polska łączymy się z Wami i przesyłamy głębokie kondolencje i prosimy o przekazanie ich również rodzinie Adriana.

Rok 2020 nie pozwolił nam razem uczestniczyć w konferencji z okazji 30-lecia współpracy samorządowej, miejmy nadzieję, że rok 2021 pozwoli na to spotkanie i da nam okazje wspólnie uczcić pamięć Adriana Napierały.

- Joseph MENARD Prezes Stowarzyszenia Bretania-Polska

Smutek, żal, niedowierzanie… wiele emocji wywołała u nas wiadomość o Twojej śmierci. To był zaszczyt znać Cię osobiście, a potem mieszkać i funkcjonować „pod Twoimi skrzydłami”. Żegnaj! Rodzinie i bliskim szczere wyrazy współczucia.
- Agnieszka S. ze Skórzewa z Mamą

Bardzo trudno pogodzić się z faktem, że gmina straciła tak wspaniałego gospodarza, a my kolegę – samorządowca, z którym współpraca była olbrzymią przyjemnością.
Wójt Dopiewa doskonale rozumiał swych mieszkańców, trafnie odczytywał ich potrzeby, miał wizję, potencjał i niespożytą energię do działania, którą zarażał innych.
Są ludzie, którzy nie przemijają, bo zostawiają po sobie coś ważnego. I taką właśnie osobą niewątpliwie był Adrian Napierała.
Rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom, składam serdeczne wyrazy współczucia.

- Tomasz Łubiński, Wicestarosta Poznański

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wójta Adriana Napierały. Jego odejście to dla wszystkich bolesna strata. Pozostanie w mojej pamięci jako człowiek oddany sprawom gminy Dopiewo, zaangażowany samorządowiec oraz serdeczny kolega. Zachowam w sobie jego optymizm, chęć zmieniania świata na lepsze i ogromny zapał do wszystkiego, co robił. To, co po sobie pozostawił, będzie z pewnością nadal przynosić owoce, bo – jak powiedział Mikołaj Gogol – „Dobry człowiek jest zawsze dobrym gospodarzem”.
W imieniu własnym oraz mieszkańców powiatu poznańskiego Rodzinie, Bliskim oraz Współpracownikom pragnę przekazać najszczersze wyrazy współczucia i żalu.

- Jan Grabkowski, Starosta Poznański z Zarządem Powiatu w Poznaniu

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Wójta Gminy Dopiewo Adriana Napierały. Nasza Społeczność straciła wspaniałego człowieka, gospodarza i samorządowca zawsze w pełni zaangażowanego w życie i rozwój Gminy.
Składam wyrazy współczucia i żalu całej Rodzinie oraz Bliskim.

- Jacek Roszyk, Dąbrówka

Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przyjąłem wiadomość o przedwczesnej śmierci Adriana Napierały, Wójta gminy Dopiewo. Dobrego samorządowca, oddanego całym sercem społeczności Dopiewa.
Pogrążonym w smutku bliskim Zmarłego, a także pracownikom urzędu i mieszkańcom gminy Dopiewo składam wyrazy najszczerszego współczucia

- Burmistrz Gminy Stęszew Włodzimierz Pinczak

Bürgermeister Adrian Napierala hat sich sehr für die Weiterführung und Vertiefung unserer partnerschaftlichen Beziehungen
eingesetzt. Ich werde ihn stets in Erinnerung behalten.

- Peter Kristke stellv. Bürgermeister von Dallgow-Döberitz

Adrianie,zapamiętamy Twój ciepły i serdeczny uśmiech.
Szczere wyrazy współczucia najbliższej rodzinie.

- E.A.Rzanni

Tak pusto….. tak smutno….bo odeszło serce ,które kochało ludzi i świat!!! Dziękujemy za Pańską życzliwość, za każde dobre słowo,za każdy dobry gest!!! Niech Aniołowie zaniosą Cię do nieba!!!Wyrazy współczucia dla całej Rodziny. W imieniu Towarzystwa Przyjaciół O.Mariana Żelazka z Palędzia -Aldona Muszak

- Towarzystwo Przyjaciół O.Mariana Żelazka z Palędzia

Odszedł dobry człowiek, żal.

- Mieszkanka Gołusek

W naszych wspomnieniach pozostanie Pan, Panie Wójcie jako wyjątkowy i szlachetny człowiek, będący zawsze blisko ludzi, niezwykle oddany i zaangażowany swojej pracy. Człowiek pełny życzliwości, mądrości, serdeczności i pasji w tworzeniu. Z wdzięcznością i dużym szacunkiem wspominamy nasz czas współpracy, świąteczne spotkania Wielkanocne i Wigilijne, które były okazją do wspólnego kolędowania i wzajemnego składania życzeń świąteczno-noworocznych. Dziękujemy za wsparcie i obecność, w tych ważnych dla nas chwilach i spotkaniach, za gest przychylności, życzliwości, wzajemny szacunek, za to , że zawsze dostrzegał Pan człowieka w drugiej osobie.
Jesteśmy wdzięczni, że zawsze miał Pan na uwadze osoby z niepełnosprawnościami, dostrzegał ich potrzeby i problemy, z którymi zmagają się na co dzień.
Panie Wójcie pozostanie Pan, w naszej pamięci jako osoba z wyjątkową duszą, o wspaniałym i wielkim sercu .
Poruszeni tą wielką stratą składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie, przyjaciołom oraz współpracownikom.

- Prezes Bogdan Maćkowiak, wraz z kadrą pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Promyk".

Ogromna strata dla naszej społeczności. Zawsze podziwiałam Pana zaangażowanie i profesjonalizm.
Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.

- Hanna Litkowska, Zakrzewo