Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków

Przypominamy, że od 1 lipca 2021 r właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)*. Deklaracje, można składać online, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej w urzędzie gminy.

Nowotwory głowy i szyi

Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego oraz Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej UM w Poznaniu serdecznie zaprasza wszystkie osoby w wieku 40-65 lat na bezpłatne, specjalistyczne badania laryngologiczne w kierunku profilaktyki nowotworów głowy i szyi – „Daj sobie szansę”.
Kleszcz pospolity

Badania próbek gleby

Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie informuje rolników, leśników, weterynarzy, pracowników służb mundurowych, jak również wszystkie osoby, które mogą być potencjalnie narażone na szkodliwe czynniki biologiczne obecne w środowisku pracy, miejsca zamieszkania czy rekreacji o możliwości badań.
Podpisanie umowy na dofinansowanie transpotru w gminie Dopiewo

Fundusz rozwoju Przewozów Autobusowych

Dofinansowanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na rok 2022 w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wartość zadania: 337 047,65 zł. dofinansowanie: 284 829,00 zł.

IMGW ostrzega o oblodzeniu

IMGW Oddział w Poznaniu przekazujemy następującą informację: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do około godziny 10.
Nabór EKO ogrzewanie

Dotacje na wymianę kotłów

Powiat poznański w 2022 roku kolejny raz zamierza dofinansować likwidację kotłów na paliwo stałe oraz zastąpienie ich proekologicznym systemem ogrzewania. Dotacja udzielana będzie w formie refundacji kosztów kwalifikowanych poniesionych po podpisaniu umowy o udzielenie dotacji.
napis ostrzeżenie meteorologiczne na niebieskim tle termometr i śnieżynka

IMGW ostrzega o oblodzeniu

IMGW Oddział w Poznaniu przekazujemy następującą informację: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, po opadach mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -4°C, temperatura minimalna przy gruncie około -6°C.
ostrzeżenie meteo, termometr ze śnieżynka na niebieskim tle

IMGW ostrzega o silnych wiatrach i oblodzeniu

IMGW Oddział w Poznaniu przekazujemy następującą informację: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C oraz wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Strony