Przejdź do treści
Eko Piknik w Dopiewcu

Chodźcie do nas! 

Tak brzmiało hasło zachęcające mieszkańców Dopiewca do spędzania wspólnie czasu na EKO Pikniku. Miejscem spotkania były dobrze znane, urocze "Leśne Stoliki", znajdujące się w lesie Palędzko-Zakrzewskim.

Eko Piknik w Dopiewcu

Wspólnie spędzony czas

Wrześniowa słoneczna aura zapewniła przyjemną atmosferę i dobrą zabawę. Duże zainteresowanie wydarzeniem poskutkowało bardzo dobrą frekwencją, która odzwierciedliła potrzebę integracji i scalenia mieszkańców nowej i starej części Dopiewca. Największą atrakcją dla dużych i małych były warsztaty ze składania i dekorowania domków dla dzikich zapylaczy. Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w grach i zabawach zorganizowanych przez profesjonalnego animatora. Starsi chętnie integrowali się przy ognisku, które dodawało klimatu całemu wydarzeniu. 

Eko Piknik w Dopiewcu

Dobra zabawa i edukacja

Na pikniku można było także zapoznać się z historią Dopiewca m.in. dzięki tablicom z archiwalnymi zdjęciami przygotowanymi przez Stowarzyszenie Sami Swoi. Całość inicjatywy została osłodzona wypiekami oraz łakociami dostarczonymi przez lokalną cukiernie. W spotkaniu z mieszkańcami wziął udział Zastępca Wójta Gminy Dopiewo - Paweł Jazy oraz oczywiście Sołtys Dopiewca - Mariola Nowak.

Zastępca Wójta Gminy Dopiewo - Paweł Jazy oraz Pani Sołtys Dopiewca - Mariola Nowak na Eko Pikniku w Dopiewcu

Organizatorami festynu byli sami mieszkańcy, którzy stworzyli nieformalną grupę i skorzystali ze wsparcia w ramach inicjatyw lokalnych koordynowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dopiewie, a finansowany ze środków budżetowych Gminy Dopiewo.

Czas i autor dodaniaCzas i autor ostatniej zmiany


Rafał Król


Rafał Król