Trwają zapisy do XII edycji biegu i marszu nordic walking o Koronę Księżnej Dąbrówki, która odbędzie 28.05.2023 r. Od 15 maja wpisowe za udział w zawodach dla zameldowanych mieszkańców gminy Dopiewo wynosi 70 zł, a dla pozostałych 80 zł.

Każdego roku, w ostatnią niedzielę maja, w Dąbrówce przy ul. Parkowej, na skraju Lasu Zakrzewsko – Palędzkiego stają na linii startu biegacze i chodziarze z kijkami. Bieg główny odbywa się na dystansie 10 km (start o godz. 12.00) - w całości przebiega leśnymi duktami, w otoczeniu zieleni. Na nieco krótszym dystansie, bo 7,5 km startują nordic-walkingowcy (start o godz. 12.02). Dla najmłodszych biegaczy organizatorzy przygotowują trasy biegowe od 200 do 1000 metrów (starty od godz. 10.00). Dla dorosłych ustalony został limit 500 biegaczy i 150 chodziarzy nordic walking. Udział dzieci jest bezpłatny i nie ma limitów ilościowych, a na mecie każde z nich otrzyma pamiątkowy złoty medal.

W tegorocznym pakiecie startowym biegu i marszu będą oryginalne koszulki (zdjęcia w załączeniu) - osoby, które dokonały rejestracji do 14 maja, mają gwarancję odbioru koszulki w wybranym przez siebie rozmiarze wraz z odbiorem pakietu! Do 25 kwietnia tańsze o 10 zł wpisowe opłaciło 158 biegaczy i 66 zawodników nordic walking. Są wśród nich nie tylko mieszkańcy Gminy Dopiewo, ale także m.in. Poznania, Opalenicy, Leszna, Rakoniewic, Pniew, Siekierek Wielkich, Buku, Puszczykowa, Stęszewa, Tarnowa Podgórnego, Kościana, Rokietnicy, Komornik, Cerekwicy, Zalasewa, Obornik, Kiekrza, Nowego Tomyśla, Witobla, Brzozy, Trzebawia, Śmigla, Śremu, Psarskich, Nowego Miasta nad Wartą, a nawet z miejscowości  spoza Wielkopolski, takich jak np. Sulechów czy Wschowa.

Ta majowa niedziela, to coroczne święto biegania i nordic walking - dla ludzi w różnym wieku. Organizatorowi zawodów bardzo zależy, aby w zawodach startowało jak najwięcej mieszkańców Gminy Dopiewo. Impreza cieszy się dużą popularnością, co motywuje do organizacji kolejnych edycji. Nabiera ona coraz bardziej pokoleniowego charakteru. Często obserwujemy rodzinne zmagania dzieci, ich rodziców i dziadków co sprawia, że wydarzenie to jest lekcją wychowania w kulturze fizycznej. Dyrektor GOSiR w Dopiewie Marcin Napierała ma nadzieję, że XII edycja Korony Księżnej Dąbrówki zaplanowana na 28 maja br., spodoba się zarówno starszym jak i młodszym. Kobietom i mężczyznom. Miłośnikom biegania i marszu nordic walking. Zawodnikom i kibicom.

Zapraszamy do aktywności fizycznej, bo przecież ruch to zdrowie, a bieganie „po miękkim” w otoczeniu zieleni to sama przyjemność, więc nie przegapcie Państwo terminu zapisów (do 23.05)! Trasa jest już prawie gotowa – zatem do ew. zobaczenia na starcie. Szczegóły dostępne są na stronie www.koronadabrowki.pl.


Mariusz Frąckowiak

Fot. Arch. GOSiR w Dopiewie

 

Data wydarzenia: 
2023-05-28 12:00
Medal zawodów