Dwa lata temu 9 grudnia 2020 r. zmarł przedwcześnie Wójt Gminy Dopiewo - Adrian Napierała, miał 42 lata

W ubiegłym roku Rada Gminy Dopiewo, upamiętniając Wójta Napierałę, nadała jego imię rondu na drodze wojewódzkiej 307 w Więckowicach przy terenach inwestycyjnych oraz ustanowiła nagrodę jego imienia dla młodych utalentowanych mieszkańców - „Dopiewski Talent”.

Umarł przedwcześnie, miał plany na kolejne lata, o których mówił z przekonaniem i pasją. Z zaangażowaniem podejmował wyzwania, dotyczące rozwoju Gminy Dopiewo, czego potwierdzeniem były liczne nagrody i wyróżnienia, jak choćby: zajęcie przez Gminę Dopiewo w tym roku 5. miejsca w „Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość w latach 2003 – 2019” w kategorii gmin wiejskich, czy przyznany Urzędowi Gminy Dopiewo w tym roku tytuł „Wielkopolska Jakość”. Był dobrym gospodarzem, który dbał o zrównoważony rozwój Gminy Dopiewo i sprawiedliwy podział środków między sołectwa, rozwój infrastruktury, pozyskiwanie środków zewnętrznych, integrację społeczną.

Był inicjatorem wielu wydarzeń i projektów. Wielkopolski Instytut Jakości przyznał Adrianowi Napierale tytuł „Wielkopolskiego Menadżera Jakości”. Związany był z samorządem Gminy Dopiewo od kilkunastu lat. Przez 10 lat pracował w Zakładzie Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Dopiewie, gdzie pełnił funkcję prezesa. W 2014 r. wystartował w wyborach samorządowych i został Wójtem Gminy Dopiewo VII kadencji, uzyskując 67,48% głosów. Wynik wyborczy poprawił w 2018 r., otrzymując 78,23% głosów. W 21-osobowej Radzie Gminy Dopiewo, startujący z Jego komitetów wyborczych kandydaci zdobyli odpowiednio w wyborach 2014 i 2018 r.: 15 i 18 mandatów, co potwierdza duże zaufanie społeczne. Z wykształcenia był prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył na Politechnice Poznańskiej studia podyplomowe, związane z pracą zawodową i studia menadżerskie. Interesował się historią współczesną i polityką społeczno-ekonomiczną. Prywatnie był mężem i ojcem. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako zaangażowany samorządowiec, skuteczny menadżer, sprawny organizator, dobry szef i człowiek przyjazny ludziom.

Filmowe wspomnienie śp. Adriana Napierały - Wójta Gminy Dopiewo w latach 2014 - 2020

AM, fot. Arch. UG Dopiewo