Znów rozbłysła w centrum Dopiewa choinka. Przyjechał Święty Mikołaj z reniferami Rudolfem i Fioną, na saniach. Stanęła zagroda i skrzynka na listy. O dobry humor uczestników „Wielkiego ubierania choinki”, które miało miejsce 4 grudnia 2022 r. zadbali Bałwanek Olaf, Ciastek, anioły na szczudłach, Koszałek Czytałek oraz Dop i Ewo. Prowadzący wydarzenie Mikołaj Junior zadbał o to, by ci, którzy postanowili w ten sposób spędzić na placu sobotnie popołudnie i wieczór, byli na bieżąco z informacjami z Kataru, gdzie na boisku trwała walka Polaków z Francuzami o awans do 1/4  Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, niestety przegrana (1:3).

Mimo telewizyjnego konkurenta, plac gminny w Dopiewie wypełniły stoiska Jarmarku Bożonarodzeniowego - ze stroikami, zabawkami, upominkami, smakołykami - przygotowanymi przez wystawców, wśród których nie zabrakło szkół, klubu seniora i Ośrodka Pomocy Społecznej.

Ponadto dzieci mogły zjeżdżać do woli na sankach ze  sztucznego stoku, wejść do śnieżnej kuli i poskakać w jej wnętrzu, zafundować sobie zawrót głowy na karuzeli, czy powozić zaprzęgiem reniferów w wirtualnej rzeczywistości. Amatorzy motoryzacyjnej klasyki mogli popatrzeć na sportowe auta z American Dreams Cars Poznań.

Na scenie pod wiatą prezentowali się artyści w różnym wieku – tańczący, śpiewający i teatralni. Zwieńczeniem wieczoru był energetyczny koncert chóru „Gospel Joy” (półfinaliści tegorocznej edycji programu „Mam Talent”), który śpiewem, muzyką i tańcem porywał i rozgrzewał publiczność, zapraszając śmiałków do prób wokalnych . Wcześniej można było podziwiać m.in. tancerki „Zumby z Karoliną”,  Klubu Taneczno – Sportowego „Activus”, czy  grupy „Pas de Dominique”.  Kolędy i świąteczne przeboje wykonywało wielu artystów, m.in. duetu BlaDo, zespół Dawida Dysia, Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo i Juli Mróz (uczestniczka The Voice of Poland). Przez cały czas z dmuchaw prószył śnieg, który do złudzenia przypominał ten prawdziwy.

Tradycyjnie światełka na choince zapalił Wójt Gminy Dopiewo – Paweł Przepióra, życząc wszystkim dobrych Świąt Bożego Narodzenia.  Mieszkańcy, którzy przyszli pod drzewko z barwnym korowodem, razem z nim odliczali ten moment. Paradę poprowadziły wysokie anioły. Za nimi maszerowały Mażoretki Gminy Dopiewo, , za którymi szedł Wójt  w towarzystwie Elżbiety Nowickiej - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Dopiewie, organizatora wydarzenia, a potem bajkowi bohaterowie i mieszkańcy.

Obok choinki stanęły neony z logotypem biblioteki i herbem gminy oraz anielskie skrzydła, z którymi warto zrobić sobie zdjęcie.

AM, fot. Michał Juskowiak, Adam Meller, Adam Mendrala

Wielkie ubieranie choinki