Przy stawie w Dopiewie została zamontowana nowa siłownia zewnętrzna, która znajduje się na tyłach strażnicy oraz infokiosk zlokalizowany przy wiacie solarnej od strony ul. Stawnej.

Inwestycja została wykonana z dofinansowaniem zdobytym w XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” w ramach projektu „Dopiewska siła w sporcie i historii ukryta” w wysokości 29,5 tys. zł.

Zamontowany infokiosk, jest pierwszym na terenie gminy Dopiewo, który ma on na celu przyczynić się do pogłębienia poczucia tożsamości lokalnej wśród mieszkańców sołectwa oraz przyczyni się do zwiększenia liczby gości z innych sołectw gminy Dopiewo oraz liczby turystów odwiedzających tereny gminy. Na tablicy infokiosku znajdziemy informacje dotyczące historii, turystyki, rozkładów jazy komunikacji publicznej czy realizowanych  i zrealizowanych inwestycji.

Siłownia zewnętrzna składa się z 5 urządzeń mających na celu wzmacnianie górnych i dolnych partii ciała, w tym: orbitrek; podciąg integracyjny; Twister + wahadło; kołowrotki nożne; wioślarz.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wynosi: 59,5 tys. zł

MJ