Diamentowe Gody obchodzili niedawno Państwo Daniela i Stanisław Polichnowscy z Konarzewa. Wspólnie przeżyte 60 lat to piękna okazja do złożenia życzeń i wymiany doświadczeń. Z tej okazji 24 listopada 2022 r. z Jubilatami spotkali się Zastępca Wójta Gminy Dopiewo Paweł Jazy oraz Sołtys Konarzewa Hanka Antkowiak - Janaszak.

Na ręce Jubilatki został złożony dyplom uznania i bukiet kwiatów, a kosz upominkowy powędrował do Pana Stanisława. Życzyliśmy Jubilatom kolejnych wspólnych lat, w zdrowiu, spełnienia marzeń i jak najwięcej powodów do radości.

Państwo Polichnowscy znają się od wczesnych lat młodości, ich miłość „rozkwitła od pierwszego wejrzenia”. Pani Daniela jest rodowitą Konarzewianką, Pan Stanisław pochodzi z Izbicy Kujawskiej. Wspólnie zamieszkali w Konarzewie na początku lat 60. Pan Stanisław przez całe życie pracował jako kierowca w PGR Konarzewo. Pani Daniela początkowo pracowała w zakładach spirytusowych w Poznaniu. Po urodzeniu dzieci pozostała w domu, w którym zajmowała się dziećmi i ogniskiem domowym, dorywczo pomagała przy żniwach i wykopkach buraków w konarzewskich PGR.

Państwo Polichnowscy wychowali 2 dzieci. Doczekali się 2 wnuków i 2 prawnuków. Obecnie, pełna energii Pani Daniela czynnie działa w klubach Seniora, jednym zrzeszającym Seniorki przy bibliotece publicznej w Dopiewie oraz w drugim klubie Senior Plus, działającym w Konarzewie.

Jubilatom gratulujemy, życzymy zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności na kolejne wspólnie przeżyte lata.

Tekst i fot. Beata Spychała