Żelazne Gody obchodzili niedawno Państwo Zofia i Bernard Trybuś z Dąbrowy.

Z tej okazji 16 listopada 2022 r. Jubilatów odwiedził Wójt Gminy Dopiewo Paweł Przepióra, który złożył życzenia i pogratulował wspólnie przeżytych 65 lat.

Związek małżeński Państwo Trybusiowie, zawarli 16 listopada 1957 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Palędziu, ich ślub kościelny odbył się w kościele parafialnym w Skorzewie. Po ślubie młoda para zamieszkała w Dąbrowie, w której mieszkają po dzis dzień.

Pan Bernard choć urodził się w Konarzewie, to całe życie z rodzicami mieszkał w Dopiewcu. Ich dom rodzinny, który znajdował się naprzeciw szkoły podstawowej w Dopiewcu, już nie istnieje, po śmierci rodziców został rozebrany. Pan Bernard ma za sobą 90 lat życia, w związku z czym, pamięta czasy (przedwojenne) w których rodzina Czartoryskich gospodarowała majątkiem Konarzewo. Był świadkiem wielu wydarzeń historycznych.

Pani Zofia (89), pochodzi z Żabikowa, które kiedyś było oddzielna wsią, obecnie Żabikowo jest dzielnicą miasta Luboń. Jest siostrą ś.p. Pana Edmunda Frąckowiaka byłego, wieloletniego Sołtysa Dąbrowy. Po ślubie zamieszkała wraz z mężem w Dąbrowie. Poczatkowo pracowała jako kucharka, gotowała dla studentów. Po urodzeniu dzieci zajęła się prowadzeniem domu, gospodarstwa i opieką nad dziećmi. Państwo Trybusiowie maja dwoje dzieci córkę i syna. Doczekali się 5 wnuków i 6 prawnuków. Pani Zofia pamięta lata 60 XX wieku, na ulicy na której zamieszkali było tylko 11 domów po jednej stronie drogi, druga strona drogi to były bezkresne ciągnące się po horyzont pola uprawne.  

Jubilatom serdecznie gratulujemy, życzymy zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności na kolejne, wspólnie przeżyte lata.

BS fot. BS