To że Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Palędziu lubią działać wiadomo od dawna. Wciąż coś organizują i zapraszają do współpracy lokalną społeczność i twórców. Najczęściej można z nimi poćwiczyć. W każdy wtorek w lokalnej świetlicy odbywają się zajęcia jogi, a w czwartki (nieregularnie) zajęcia fitness.

Tym razem zorganizowały warsztaty tworzenia zielonych obrazów, które wyglądają jak żywe. Wychodzą wręcz z ram, dodając wnętrzom bujnego koloru i życia. Nad całością czuwała Pani Marlena Anioła, która prowadzi w Konarzewie pracownię artystyczną, gdzie tworzy zawodowo zielone ściany i obrazy z naturalnych mchów i roślin stabilizowanych.

Warsztaty zostały sfinansowane przez Gminę Dopiewo.

To nie pierwsze warsztaty twórcze jakie są organizowane w Palędziu. W ostatnich miesiącach panie z KGW Palędzie dziergały na szydełku czy komponowały flowerbox’y. W najbliższym czasie planowane są kolejne warsztaty, między innymi z tworzenia dekoracji świątecznych.

Na przyszły rok planowane jest zorganizowanie regularnych warsztatów z różnych technik artystycznych.

Natomiast 3 grudnia wszystkie Panie z okolicy zaproszone są do Palędzia na Mikołajki. Szczegóły wydarzenia niebawem na https://www.facebook.com/Paledzie.KGW. Tam też znajdziecie Państwo wszelkie informacje na temat przyszłych działań, aktywności i imprez organizowanych przez KGW Palędzie.

Warsztaty zostały sfinansowane ze środków publicznych gminy Dopiewo.

KGW Palędzie
fot. MG