W niedzielę 9 października, na polanie obok leśniczówki w Palędziu swój finał miały dwie imprezy firmowane przez gminne Koło PTTK „Pędziwiatry” Dopiewo. Na ognisko i kiełbaski zjechali się uczestnicy „Podchodów rowerowych” oraz kolejnej, już 32. „Męczennicy Rowerowej”.

Podchody Rowerowe

Pierwsza impreza to coroczny rajd rowerowy przeznaczony dla dorosłych z małymi dziećmi. Wyznaczona trasa zwykle jest łatwa, nie za długa, wiedzie przez las i jest pełna przygód. Pokonuje się ją śledząc narysowane na ziemi strzałki i rozwiązując zadania ukryte między drzewami. W tym roku liczyła 5 km, a do wykonania było 9 zadań. Tym razem w zabawie wzięło udział ponad 70 osób podzielonych na 19 drużyn.
„Podchody Rowerowe” organizowane są od początku istnienia Koła zwykle na początku października.
Za organizację odpowiedzialne są Agnieszka Wilczyńska i Anna Pera.

Męczennica Rowerowa

Druga impreza, czyli „Męczennica Rowerowa” to wyzwanie dla wprawnych cyklistów. Jest organizowana dość regularnie, najczęściej w drugą niedzielę miesiąca. Jej trasa zwykle jest długa (kilkadziesiąt kilometrów) i przyciąga rowerzystów nie bojących się wyzwań, złej pogody i wycisku. Zawsze startuje w parku Skórzewie o godz. 10:00 i wiedzie trasami Wielkopolski. Tym razem w rajdzie wzięło udział 12 uczestników. Organizatorem Męczennic jest Ireneusz Rutkowski.

Tym razem obie imprezy zorganizowano w tym samym terminie, ze wspólną metą, na której rozpalono ognisko, a uczestnicy otrzymali prowiant i pamiątkowe znaczki. Pogoda i humory dopisywały. Słoneczne popołudnie zachęcało do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Aż żal było opuszczać osłoniętą od wiatru polankę przy leśniczówce. Mogliśmy z niej korzystać dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego 113 „Wilk” z Zakrzewa. Dziękujemy!

Już dziś zapraszamy na nasz flagowy rajd pieszo - rowerowy „Pędziwiatr Wiosenny”, którego meta zawsze jest zlokalizowana na Owocowej Plaży w Zborowie. Odbędzie się on oczywiście na wiosnę 2023 roku.

Informacji o wszystkich imprezach organizowanych przez nasze gminne Koło PTTK Pędziwiatry polecamy szukać na: https://www.facebook.com/KoloPTTKDopiewo.

DRUŻYNA PTTK
PĘDZIWIATRY DOPIEWO
fot. organizatorzy i arch. UG