Rowerowym Rajdem rozpoczął się 27 sierpnia br. festyn rodzinny zorganizowany na „Pożegnanie lata” w Konarzewie. W ulicznym przejeździe jednośladów (niecałe 10 km), zorganizowanym przez K.S. Orkan Konarzewo, wzięło udział 70 wielopokoleniowych uczestników: wnuki, dzieci, rodzice i dziadkowie. Wbrew nazwie wydarzenia, tego dnia lato nas nie pożegnało, wręcz przeciwnie, słońce grzało intensywnie. Wysoką temperaturę skutecznie chłodziła kurtyna wodna, zamontowana przez Jednostkę Straży Pożarnej z Dopiewa. Strażacy poza wodnymi atrakcjami, pokazywali na fantomach jak udziela się pierwszej pomocy, jak ratuje życie w nagłych wypadkach.

Oprawę muzyczną wydarzenia do późnych godzin wieczornych zapewnił DJ Marek. Mieszkańcy Konarzewa wykazali się jak zwykle ogromną empatią, podczas festynu, zebrano na poszkodowanego w wypadku drogowym mieszkańca sąsiedniej wioski – Wojciecha Kurasza - 1.048,12 zł. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży roślin doniczkowych (660 zł.) zostały przekazane, na potrzeby dalszej rehabilitacji Wojtka. Zielony kącik z roślinami na parapet, pyry z gzikiem, domowe wypieki, pieczone w ognisku kiełbaski, przeciąganie liny, animacje dla dzieci czy bezpłatne dmuchańce - to tylko część atrakcji, które umilały czas festynowiczów w Dołach Konarzewskich.

Serdeczne podziękowania dla: Wójta Gminy Dopiewo Pawła Przepióry, Zastępcy Wójta Gminy Dopiewo Pawła Jazy, dla Lidii Nawrockiej prezenterki wydarzenia, Jakuba Jezierskiego i K.S. Orkan Konarzewo, DJ Marka, Lidii Łopatki i KGW Kobiety z Pasją, OSP Dopiewo, Ks. Proboszcza z Konarzewa, Seniorek i wszystkich Sponsorów, oraz ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację festynu.

Rajd rowerowy był współfinansowany ze środków publicznych Gminy Dopiewo.

Hanka Antkowiak – Janaszak /fot. K.S.

Więcej zdjć na oficjalnym profilu fb - TUTAJ