3 września wspólnie Pożegnaliśmy Wakacje. Rozpoczęliśmy częścią sportową: Runmageddonem Kids i zabawą dla dorosłych na torze przeszkód Olimp przy kompleksie sportowym Orlik 2012. Tuż obok, bo przy rotundzie SP2, gdzie mieści się filia Gminnej Biblioteki odbyło się Narodowe Czytanie. Następnie wspólna zabawa bw rytmach latino przeniosła się do Skórzewskiego Parku. Występy rozpoczęły zumbiary, które wygibasami rozruszały nieśmiałych mieszkańców, następnie Monika Krusiewicz z El Pueblo w Dąbrówce uczyła podstawowych kroków tańca latino.

Na dobre w rytmy południowoamerykańskie wprowadził nas zespół Candela. Tuż po nim, Wójt Gminy Dopiewo Paweł Przepióra, wręczył nagrody dla najlepszych uczestników zabaw sportowych. Następnie na scenę wkroczyli młodzi tancerze z Klubu Taneczno - Sportowego Activus. Gwiazdą wieczoru był Michał Szczygieł, który porwał tłum swoimi największymi hitami tj. „Spontan”, „Adrenalina” czy „Noga Na Gaz” przekazując pozytywną energięą. Na koniec zabawę taneczną poprowadził pochodzący z Kuby Dj Osmar.

Przez cały dzień w parku odbyły się animacje m.in. warsztaty bębniarskie z zespołem Drum Work, fotolustro, koło fortuny, przytulasy z gminnymi maskotkami DOP i EWO i wiele innych.

fotorelacja
fotorelacja część sportowa

MJ
fot. TSz, MJ, AM