W związku z budową ronda na ul. Poznańskiej  od 7 września zmieni się organizacja ruchu.

Zgodnie z nowym projektem organizacji możliwy będzie przejazd ul. Poznańską tylko w jednym kierunku - ze Skórzewa do Dąbrówki. Natomiast przejazd ul. Poznańską w odwrotnym kierunku czyli z Dąbrówki do Skórzewa nie będzie możliwy. Wykonawca - firma COLAS Polska - zaproponował w tej sytuacji objazd przez Palędzie i Gołuski w kierunkach S11, Plewisk i Głuchowa. Zjeżdżając z S11 w Dąbrówce będzie można się przemieścić w obu kierunkach ul. Poznańską. Nie ulegną zmianie natomiast trasy linii autobusowych 727 i 729. Zmiany zostały zatwierdzone przez Zarząd Dróg Powiatowych i Komendę Wojewódzką Policji.

Przedstawiciele wykonawcy na spotkaniu z Wójtem Pawłem Przepiórą zobowiązali się do maksymalnego skrócenia czasu, w którym będą obowiązywały przedstawione zmiany. Jeśli nie wystąpią nadzwyczajnie złe warunki pogodowe, to ruch dwukierunkowy na ul. Poznańskiej powróci 15 października. 

Wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu etap III jest zgodna z zatwierdzeniem projektu TOR – nr IR.4101.749.2022.BK, nr. zatwierdzenia Komendy Wojewódzkiej Policji: R.Z.I.5321.979.2022.LN.

Wykonawca i inwestor przepraszają za wszelkie utrudnienia i proszą o wyrozumiałość oraz stosowanie się do nowych oznaczeń drogowych.

Proponowane drogi objazdowe

ZM, fot. MJ

Rondo w Dąbrówce - budowa