65-lecie pożycia małżeńskiego czyli tzw. Żelazne Gody obchodzili niedawno Państwo Cecylia i Adam Bochińscy z Dąbrowy. Z tej okazji Jubilatów odwiedził Wójt gminy Dopiewo - Paweł Przepióra, wręczając im list gratulacyjny, kosz upominkowy i bukiet kwiatów.

Państwo Bochińscy mieszkają wspólnie w Dąbrowie od ponad 65 lat. Pani Cecylia jest rodowitą Dąbrowianką, Pan Adam pochodzi z pobliskich Gołusek. Dom rodzinny Pana Adama znajdował się pod lasem w Gołuskach, na obecnej ul. Leśnej.

Państwo Bochińscy złożyli sobie przysięgę małżeńską -  14 sierpnia 1957 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dopiewie, następnie w kościele parafialnym w Skórzewie, a na zakończenie ceremonii, weselni goście jedli, pili i bawili się w sali na piętrze, w dopiewskiej strażnicy. W czasch młodości Pani Cecylii, szkoła podstawowa w Dąbrowie edukowała dzieci od klasy pierwszej do czwartej, następnie przenoszono dzieci do szkół w Dąbrówce 1-8 lub w poźniejszych latach do szkoły w Zakrzewie. 

Pan Adam przez wiele lat pracował w rzeźni na poznańskich Garbarach, w kolejnych latach jeździł taksówką, a następnie pracował w firmie transportowej. Pani Cecylia zajmowała się wychowywaniem dzieci, prowadziła dom. Państwo Bochińscy mają dwie córki, które mieszkają nieopodal rodziców w gminie Dopiewo. Jubilaci doczekali się 2 wnuków i 1 prawnuczki.    

Obecnie Pan Adam (89) i Pani Cecylia (84) cieszą się w zdrowiu, urokami życia na emeryturze. Dostrzegają wokół zmieniające się otoczenie. Cenią sobie udogodnienia wynikające z rozwoju ich miejscowości. Zauważają, również potrzebę stworzenia, otwarcia Centrum Kultury w okolicach Skórzewa lub Dąbrowy.  

Jubilatom gratulujemy! Życzymy zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności na kolejne, wspólnie przeżyte lata.

BS, fot. B. Spychała