Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do nagród „Dopiewski Filar” i „Dopiewski Talent”. Na dostarczenie zgłoszeń w obu przypadkach czekamy do końca 2022 r. Zgłaszającymi mogą być: mieszkańcy, firmy z terenu gminy, organizacje, instytucje lub grupy nieformalne działające na terenie gminy, a także członkowie kapituły konkursowej – w obu przypadkach. Kandydatami powinny być osoby fizyczne.

Formularze zgłoszeniowe udostępniamy za pośrednictwem strony dopiewo.pl (są na dole tej informacji). Po wypełnieniu należy dostarczyć je - najpóźniej 31 grudnia 2022 r. - do Urzędu Gminy Dopiewo (przynieść, wysłać pocztą tradycyjną lub emailem – decyduje data wpływu). Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna i obowiązujące rygory sanitarne.

Dopiewski Talent

Nagroda „Dopiewski Talent” im. Adriana Napierały Wójta Gminy Dopiewo w latach
2014 - 2020 została ustanowiona w październiku 2021 r. przez Radę Gminy Dopiewo. Jest wyróżnieniem dla osób młodych do 26 roku życia, których uzdolnienia, wiedza, osiągane wyniki są szczególne w skali regionu, kraju i świata. Przyznawana jest raz w roku – jednej osobie. Laureatem pierwszej edycji został Kosma Kasprzak – młody matematyk.

Dopiewski Filar

Nagroda Wójta Gminy Dopiewo „Dopiewski Filar” ma charakter honorowy. Przyznawana była dotąd 5-krotnie. Podczas każdej edycji w 3 kategoriach: „animator”, „ambasador” i „super–filar”. Otrzymują ją osoby, które wyróżniają się działalnością, dorobkiem i osiągnięciami, przyczyniając się do integracji gminnych środowisk lub propagowania dobrego imienia gminy, są wzorem do naśladowania dla innych.

Statuetkę „Dopiewskiego Filara” otrzymało do tej pory 15 osób. Ostatnio (po roku przerwy) laureatami zostali – w kolejności kategorii powyżej: Kinga Żelechowska Wiśniewska – instruktorka tańca, animatorka i przedsiębiorczyni, Przemysław Witek – pianista i wykładowca akademicki oraz Teresa Kośmicka – zasłużona dla społeczności lokalnej i ruchu spółdzielczego prezes SPR „Agrofirma”. Wcześniej nagrodę otrzymali: - w kat. „animator”: Bogdan Maćkowiak, Tomasz Napierała, ks. Krzysztof Różański i ks. Karol Górawski; - w kat. „ambasador”: Zbigniew Kopras, Jacek Jaroszewski, Aldona Latosik i Grzegorz Tomczak; - w kat. „super-filar”:  Albin Marian Czekalski, Wojciech Jankowiak, Józef Brandenburg i Henryk Walenciak.

Pomóż nam dostrzec i wyróżnić kolejny Talent i Filary. Czekamy na Twoje zgłoszenie. Rozglądnij się wkoło siebie i zgłoś kandydatów do nagród. Zrób to teraz, nie czekaj do końca roku.

Dokumenty zgłoszeniowe:

FORMULARZ - Dopiewski Talent- doc::  Plik kliknij tutaj
FORMULARZ - - Dopiewski Talent- pdf::  PDF icon kliknij tutaj
FORMULARZ - Dopiewski Filar- doc::  Plik kliknij tutaj
FORMULARZ - - Dopiewski Filar- pdf:: PDF icon kliknij tutaj

AM, graf. MJ

 

 

Statuetki Nagród Wójta Gminy Dopiewo