Na zaproszenie Stowarzyszenia Bretagne-Pologne przy współpracy Domu Bretanii Wójt Gminy Dopiewo Paweł Przepióra wraz z delegacją naszej Gminy uczestniczy w obchodach z okazji 30-lecia Stowarzyszenia i konferencji towarzyszącej temu wydarzeniu.

Wójt wziął też udział w dyskusji na temat modelu współpracy międzynarodowej gmin, gdzie mówił o potrzebie budowania relacji pomiędzy naszymi społecznościami. W tym panelu uczestniczyli m.in. mer Gminy Partnerskiej Maen Roch Thomas Janvier, były mer naszej partnerskiej gminy Bernard Serrand (dwaniej Saint - Brice en Cogles) oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Thomasowi Janvier oraz przedstawicielom największej gazety we Francji - „Ouest France” Paweł Przepióra podziękował za bezpośrednie wsparcie działań Gminy Dopiewo na rzecz obywateli Ukrainy - nasi przyjaciele z Francji wyasygnowali na ten cel odpowiednio 5 i 10 tys. Euro. Wśród wielu ciekawych sesji towarzyszących tej uroczystości odbyły się m.in. warsztaty poświęcone budżetowi obywatelskiemu. Natomiast w kuluarach często poruszano tematy dotyczące energetyki. Wszystkie te doświadczenia będzie można wykorzystać w projektowaniu przyszłych działań w Gminie.

Serdeczne życzenia pomyślności wszystkim mieszkańcom naszej Gminy przekazali mer Thomas Janvier i szef Stowarzyszenia Bretagne-Pologne Joseph Menard, któremu wójt wręczył pamiątkową tablicę z okazji jubileuszu.

ZM