Za nami starty triathlonistów na drugiej imprezie z cyklu CIECH Tri Tour – Marbruk Triathlon Charzykowy. Zawodnicy pobijali życiówki i rekordy trasy, a emocje na mecie rozpalały kibiców. Reprezentant Skórzewa przywiezie do domu srebrny medal.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Od początku niedzielnych startów w Charzykowach dopisywała pogoda, która zachęciła kibiców do licznego zgromadzenia się nad przepięknym Jeziorem Charzykowskim.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz w zawodach drużynowych. W niedzielę, 12.06.2022 r., Sylwester Swat z Skórzewa wywalczył srebrny medal na dystansie 56,5km  w kategorii mężczyzn 18-29 lat.

Kolejne triathlonowe zmagania z cyklu CIECH Tri Tour już 15 lipca podczas JBL Triathlon Poznań. Miejmy nadzieję, że atmosfera na zawodach będzie również tak samo wspaniała jak miało to miejsce teraz w Charzykowach.

Albert Jankowski
fot. CIECH Tri Tour