Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo i Dopiewskie Mażoretki, prowadzone przez Klub Taneczno - Sportowy „Activus”, reprezentowały Gminę Dopiewo, ale i Polskę na „57 Kmochův Kolín” - Międzynarodowym Festiwalu w czeskim Kolinie w dniach 10-12 czerwca. Były jedyną polską, artystyczną delegacją pośród 15 orkiestr dętych, 15 grup mażoretkowych i kilkunastu innych zespołów muzykujących z wykorzystaniem instrumentów dętych. Jedną z gwiazd wydarzenia była dobrze znana w Polsce Helena Vondráčková . Ale dęciaki współbrzmiały także z rockiem, popem, elektroniką, muzyką ludową i hip-hopem.

Koncerty i pokazy - na dużych i mniejszych scenach, parada orkiestr i mażoretek ulicami miasta, wspólne granie przebojów światowych przez kilkuset muzyków - wypełniły czas tego muzycznego święta. Jednym z trzech dyrygentów, prowadzących w finale wydarzenia Wielką Festiwalową Orkiestrę, na którą złożyli się muzycy ze wszystkich orkiestr, był kapelmistrz Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo - Krzysztof Zaremba. Podczas własnych koncertów muzycy z Dopiewa wykonywali przebojowy repertuar rozrywkowy, który od kilku miesięcy szlifują  na jubileuszową płytę dopiewskiej orkiestry. Za rok przypada 10-lecie jej istnienia.

Dopiewskie Mażoretki, mimo krótkiego stażu w tej roli, zachwycały czeską publiczność – wszechstronnością, dyscypliną i roztańczeniem. Stworzone zostały od nowa po covidzie, pod skrzydłami Kingi Żelechowskiej – Wiśniewskiej z KTS „Activus”. Tańczące w grupie dziewczęta mają różnorodne doświadczenia taneczne, ale i sukcesy turniejowe np. w modern jazzie i hip hopie, co procentuje i pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Tekst i fot. A. Mendrala

więcej zdjęć na Facebooku:
- na profilu „Gmina Dopiewo - strona oficjalna” - kliknij tutaj
- na profilu: „Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo” - kliknij tutaj