W niedzielę 3 lipca z Międzynarodowych Targów Poznańskich wystartuje wyścig kolarski dla amatorów, którego trasa przebiegać będzie m.in przez drogę wojewódzką 307. Wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. 

Gran Fondo Series to seria kolarskich klasyków dla amatorów, rozgrywanych na całkowicie wyłączonych z ruchu trasach, dzięki czemu nasze wyścigi zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i komfort rywalizacji wszystkim uczestnikom. Start wyścigu w Poznaniu będzie znajdował się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trasa wyścigu będzie płaska i szybka, co powinno sprzyjać sprinterom, ale też zachęcić do udziału w zawodach całe rodziny i miłośników rekreacyjnej jazdy na dwóch kółkach. Podczas wyścigu drogi będą całkowicie wyłączone z ruchu. Dla miejszkańców gminy Dopiewo, najuciążliwsze będzie czasowe wyłaczenie dwogi wojewódzkiej 307 przez którą przechodzi trasa wyścigu. 

Trasa wyścigu: 

więcej informacji: Plik press_gfp_ulice.docx


KOMUNIKACJA PUBLICZNA

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu uprzejmie informuje, że w niedzielę 3 lipca 2022 roku, na czas trwania imprezy sportowej GRAN FONDO POZNAŃ 2022, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu podmiejskich linii autobusowych nr 729, 804:

Linia nr 729 (zmiany w godzinach od około 7:00 do około 14:00)

JUNIKOWO – Malwowa – Skórzewo, Poznańska – Skórzewo, Kozierowskiego – Dąbrowa, Leśna – Dąbrówka, Długa – Dąbrówka, Poznańska – … – DOPIEWO/DWORZEC KOLEJOWY

Linia nr 804 (zmiany w godzinach od około 7:00 do około 14:00)

OGRODY – … – Przeźmierowo, Rynkowa – Przeźmierowo, Sosnowa – PRZEŹMIEROWO/CMENTARZ

Autobusy na trasach objazdu zatrzymywać się będą na istniejących przystankach.

W związku z powyższymi zmianami mogą występować opóźnienia w realizacji kursów autobusów. Jednocześnie informujemy, że ze zmianami funkcjonować będzie miejska linia autobusowa nr 177. Podane godziny mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od ZTM Poznań.


więcej na temat wyścigu: https://www.gfseries.pl/pl

MJ

Data wydarzenia: 
2022-07-03 08:00