Fundacja AMA oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Dopiewie zapraszają mieszkańców Gminy Dopiewo, w szczególności opiekunów faktycznych, wolontariuszy i inne osoby, które już zajmują się seniorem w domu, na bezpłatne szkolenie, które przeprowadzone będzie przez lekarzy z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz profesjonalnie przygotowane pielęgniarki.

W trakcie spotkań każdy uczestnik nabędzie wiedzę teoretyczną z zakresu:

  • Choroby wieku starszego z podziałem na grupy oraz metodyka postępowania z podopiecznym w zależności od przydziału do grupy.
  • Podstawy psychologii z elementami umiejętności nawiązania kontaktu z podopiecznym oraz przeciwdziałaniu wypalenia opiekuna.
  • Podstawy teoretyczne rozpoznawania zagrożeń życia i umiejętności udzielenia pierwszej pomocy.

Część warsztatowo-ćwiczeniowa umożliwi zapoznanie się z technikami ułatwiającymi znacznie opiekę nad seniorem: 

  • Warsztaty zabiegów pielęgnacyjnych z chorym w różnym stopniu niepełnosprawności: (specjalistyczne karmienie, toaleta i zabiegi higieniczne, sposoby unoszenia i zmiany pozycji, nauka właściwego oddychania, ćwiczenia usprawniające krążenie obwodowe, strategia przeciwodleżynowa).
  • Pierwsza pomoc w zagrożeniu zdrowia i życia w warunkach domowych: (praca na fantomach – umiejętność ułożenia pacjenta w pozycji bezpiecznej), postępowanie w udławieniu czy drgawkach, zabezpieczenie podstawowych funkcji życiowych,.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej – (4 spotkania po 4 godziny).

  • Miejsce szkolenia: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie, ul. Polna 1a
  • Termin: 27,28,29,30 czerwca 2022 roku w godzinach: 16.00-20.00
  • Szczegóły i zapisy: tel.: 618 148 020, 881332201  w godzinach: 8.00 – 12.00 lub osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Projekt współfinansowany ze środków  Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Data wydarzenia: 
Od 2022-06-27 16:00 do 2022-06-30 20:00
logo Ośrodka Pomocy Społecznej w Dopiewie