Na boisku „Sportowe Palędzie” w niedzielę (5.06.2022) Sołtys i Rada Sołecka zorganizowała Dzień Dziecka. Nie zabrakło animacji, konkurencji sportowych, ogromnych dmuchańców, lodów, waty cukrowej i przede wszystkim uśmiechu dzieci!

Strażacy Ochotnicy dbali nie tylko o bezpieczeństwo. Zaprezentowali wozy bojowe i sprzęt – to jedyna jednostka w gminie posiadająca quad. Zorganizowali konkurencje sportowe oraz rozstawili kurtynę wodną, tak bardzo potrzebną wszystkim uczestnikom podczas tego słonecznego dnia.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji od malowania twarzy, zajęć artystycznych, po strzelanie z łuku czy zbijanie kręgli wężem strażackim. Za to najwięcej uśmiechu generowały dmuchane atrakcje. A o podniebienia mieszkańców tych młodszych i tych starszych zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Palędziu.

Dzień Dziecka zorganizowali Sołtys Agnieszka Grześkowiak i Rada Sołecka Palędzia oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Palędziu, Koło Gospodyń Wiejskie, Akademia Piłkarska Wilki Dąbrówka, UKS GROT sekcja łucznicza, fundacja Niepodzielni i wiele innych. Partnerem wspierającym wydarzenie była sieć sklepów Dino.

MJ fot. MJ