Dnia 28 maja 2022 r. nasza szkoła we współpracy z Fundacją Mam Marzenie zorganizowała Ogólnopolski Dzień Marzeń poświęcony profilaktyce zdrowia i marzeniom.

Inspiracją i motywacją do stworzenia tego wyjątkowego dnia stało się niezwykłe spotkanie z Marzycielem – Krystianem, który zamarzył o przebadaniu swoich kolegów i koleżanek w swojej szkole pod kątem nowotworów, aby nikt nie musiał cierpieć tak jak on. W dniu wydarzenia w naszej szkole można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich (laryngolog, pediatra, ortopeda, ginekolog), z wizyty u stomatologa, podologa, optometrysty.

Pani pielęgniarka oferowała pomiar wzrostu, wagi i ciśnienia tętniczego. Najmłodsi, uczestnicząc w Grze MARZEŃ o zdrowie mogli odwiedzić Szpital Pluszowego Misia i samodzielnie wyleczyć swoje pluszaki, a przy okazji przełamać strach przed lekarzami i przyrządami medycznymi. W „gabinecie” dietetyka było zdrowo i kolorowo. Można było poczęstować się różnymi rodzajami koktajli, soków, a także spróbować zdrowych przekąsek owocowo - warzywnych.

U farmaceuty na dzieci czekała krzyżówka do rozwiązania, obok – odbywały się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Każdy z obecnych mógł wziąć udział w konkurencjach sportowych, poznać siłę jogi, pobawić się podczas animacji, a także namalować marzenia. W Grze Marzeń o zdrowie wzięło udział prawie 100 dzieci, co znaczy, że każde z nich zostało przebadane przez lekarza i wykonało aż 16 zadań. Na koniec gry na dzieci czekały atrakcyjne nagrody. Dzień był pełen atrakcji i wrażeń, ale chyba najwięcej wzruszeń zapewniło spełnienie marzenia czteroletniego Krzysia – podopiecznego Fundacji Mam Marzenie. Najskrytszym marzeniem chłopca było dwuosobowe auto elektryczne, które w tym magicznym dla Niego dniu otrzymał.

Dzień Marzeń uatrakcyjnili swoim występem uczniowie szkoły podstawowej w Dąbrówce. Pokaz dały dwie formacje taneczne reprezentujące taniec w stylu: hip- hop i modern jazz:

  • 1- Grupa ACTIVUS HIP-HOP Dąbrówka -uczniowie klas I-III
  • 2- Formacja Activus modern jazz 9-12 lat

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia wolontariuszom, nauczycielom, a także lekarzom, którzy w tym dniu działali charytatywnie, aby przebadać wszystkich chętnych. Życzymy wszystkim dużo zdrowia!

Ania Z.
Szkoła Podstawowa

im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce