Gwiazdą „Dni Gminy Dopiewo 2022” będzie w tym roku Andrzej Piaseczny, jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. Dzień pełen będzie koncertów, pokazów i animacji. Na scenie pojawią się wcześniej: Marta Podulka, Barbara Parzęczewska z Ewą Olszewską, Daria Udovichenko, a także Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo, Klub Taneczno – Sportowy „Activus” oraz zabawa taneczna z DJ’em Maco eR. Tegoroczne show poprowadzą Magdalena Rataj i Maciej Narożny.

Jest kilka powodów, by 2 lipca być w Dopiewie na placu gminnym i bawić się na festynie. Bramy dla publiczności zostaną otwarte o  godz. 15:00. Przy placu zlokalizowana będzie strefa gastronomiczno - handlowa. A na placu?

Przez kilka godzin dzieci będą mogły korzystać z bezpłnych dmuchańców. Równolegle odbywać się będą różnego rodzaju pokazy i animacje. Pierwsze zaplanowano już na 15:30. Będzie można zobaczyć w akcji wicemistrzynię świata w bikejoringu, z jej mistrzowskimi psami  i dowiedzieć się więcej na temat tego, jak rozpocząć aktywność sportową z czworonogiem i jak robić to mądrze (15:45). Następnie do strzelania z łuku zaprosi nas Klub Łuczniczy „Grot” (16:30). Anastazja - instruktorka fitness, zachęcać będzie do ćwiczeń tych, którzy wyznają maksymę „W zdrowym ciele zdrowy duch”– (16:00-19.00). Z kolei Klub Karate „Empi” zaprosi mieszkańców na pokazy walki i samoobrony (17:30). Ponadto w Białym Miasteczku będzie można sprawdzić stan swojego zdrowia.

Jako pierwsi na scenie zaprezentują się tancerze Klubu Taneczno – Sportowego „Activus” (16:45 i 18:00). Między ich występy wpleciony został koncert światowych przebojów w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo. Podczas 9 lat istnienia uzbierało się w jej repertuarze kilkadziesiąt utworów, wśród których nie brakuje tych z list przebojów (17:15-18:00). Towarzyszyć jej będzie nowa Grupa Mażoretek, nabierająca doświadczeń pod skrzydłami Klubu „Activus”.

Już podczas występu dęciaków będzie można usłyszeć 17-letnią Darię Udovichenko. Ta wokalistka i saksofonistka pochodzi z Krzywego Rogu. Jest laureatką i finalistką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów na Ukrainie. Daria zaśpiewa z Orkiestrą przebój „Bella ciao” (ukraińskie słowa jej wersji tej powstańczej, włoskiej piosenki, znanej z filmu „Dom z papieru” - napisała jej mama), Młoda ukraińska artystka pojawi się później na scenie trzykrotnie, między koncertami innych wykonawców (18:15, 19:30, 21:00).

Podczas pierwszego z tych spotkań popis możliwości wokalnych, które część z nas zna z telewizyjnego show, dadzą: Barbara Parzęczewska i Ewa Olszewska – uczestniczki drugiej edycji „The Voice of Senior” (18:30). Barbara tę edycję wygrała, Ewa doszła do półfinału. Panie doskonale się rozumieją i dobrze współbrzmią w przebojowym repertuarze, który przygotowały. Śpiewają polskie i światowe evergreeny. Warto wspomnieć, że zwyciężczyni muzycznego show była podopieczną Andrzeja Piasecznego -  gwiazdy wieczoru „Dni Gminy Dopiewo”. Czy to może oznaczać coś więcej niż tylko ich minięcie się na schodach i rozmowę przy scenie? Zobaczymy, a może i usłyszymy.

Kolejną muzyczną odsłoną wydarzenia będzie koncert Marty Podulki w wyjątkowym programie „Tribute to Adele”, zawierającym znane piosenki charyzmatycznej Brytyjki, ale i z pewnością podkreślającym wyjątkową siłę głosu Marty (19:45). Ma ona na swoim koncie ponad dekadę doświadczeń, a w kapeluszu także kilka własnych szlagierów. Dwa z nich doskonale ujmują to, co nas czeka 2 lipca – wielu odkryje „Nieodkryty ląd” i pomyśli „Jest pięknie!”. Nie jest tajemnicą, że z Martą od lat współpracuje wyjątkowo kulturalny dopiewianin – Jan Sawiński. To klawiszowiec i aranżer w zespole Marty.

Solidnej porcji popu, wirującego w okolicach soulu i funky, możemy spodziewać się po mistrzu nastroju i piosenki z sensem – Andrzeju Piasecznym (21:30). Ma on w dorobku kilkanaście albumów – 11 solowych, ale także powstałych we współpracy z takimi artystami, jak: Robert Chojnacki, Seweryn Krajewski, Stanisław Sojka i z zespół „Mafia”, z którym debiutował w 1992 r. Jego koncerty są jak orzeźwiająca fontanna przebojów, a wyśpiewał podczas niemal 30-letniej kariery mnóstwo. Kojarzycie? - „Chodź, przytul, przebacz”, „Śniadanie do łóżka”, „Z głębi duszy”, „I jeszcze…”, „Rysowane tobie” i „Wszystko dobrze”, „Prawie do nieba” i „Budzikom śmierć” czy „Imię deszczu”. Piosenki na urodzinową płytę  „50/50”, wydaną przed rokiem z okazji 50 urodzin, sprezentowali Andrzejowi:  Kayah, Mrozu, Adam Sztaba, Jarecki, Kuba Badach, Paulina Przybysz, Michał Fox Król, Majka Jeżowska i Tomasz Organek. W ten sposób repertuar wokalisty poszerzył się o nowe brzmienia, z których przenikają osobowości zaproszonych do współpracy muzyków.

Gdy niebo Dopiewa rozświetlą gwiazdy, publiczność na placu rozgrzeje „Teatr Ognia” (ok. 22:45).

Po spektaklu, aż do 2:00, potrwa zabawa z DJ’em Maco eR.

Chcesz być wystawcą (stoiska z zabawkami, mała gastronomia) dołącz do nas: 797 878 122, mail: michalsobczyk@magicevents.vip

Warto zarezerwować sobie pierwszą lipcową sobotę w tym roku, by koncertowo rozpocząć wakacje. Oczywiście z Dopiewem i w Dopiewie.

Organizatorzy: GMINA DOPIEWO: UG DOPIEWO, GBPiCK, ZUK DOPIEWO, GOSiR, OPS.
Partnerzy wydarzenia: ALKOM, GALERIA MALLWOWA, HSF E-COMMERCE, INEA, MARMITE, MLP, MONDI, REKA RUBBER, RSP DĄBRÓWKA, SPR AGROFIRMA.
Patroni medialni: CZAS DOPIEWA, NASZ GŁOS POZNAŃSKI, dopiewo.pl

Oficjalny plakat wydarzenia:

AM
Fot. Materiały Artystów i Urzędu Gminy Dopiewo

Data wydarzenia: 
Od 2022-07-02 15:00 do 2022-07-03 02:00
Dni Gminy Dopiewo 2022