Program „NIE nowotworom u dzieci” Fundacji Ronalda McDonalda

Fundacja Ronalda McDonalda i Centrum Medyczne Medklinika zapraszają na profilaktyczne i bezpłatne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Tym razem będą one przeprowadzane w gabinetach, nie na pokładzie mobilnej kliniki Fundacji. Badania odbędą się w dniach 1 i 3 czerwca w Centrum Medycznym Medklinika w Dąbrowie.

Badania USG są bezbolesne, bezpieczne i bezpłatne. Ich celem jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych zmian chorobowych. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy-radiologów. Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wynik badania oraz ewentualnie poradę lekarską.

– Formuła programu oznacza skupienie się na badaniach USG jamy brzusznej, w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia zachowawczego i/lub chirurgicznego. Zapobiega to rozwojowi przewlekłej
a nawet schyłkowej niewydolności nerek, wymagającej stosowania dializ lub przeszczepienia nerki. W Polsce na przewlekłą chorobę nerek cierpi ponad 4 miliony osób dorosłych, ale jest ona rozpoznawana u zaledwie 5%
z nich. profilaktyką do większej liczby dzieci – mówi prof. Adam Jelonek, Honorowy Prezes Zarządu Fundacji Ronalda McDonalda.

Aby wziąć udział w badaniu USG, należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer 798 459 100 w dniu 30 maja
w godzinach od 10.00 do 16.00. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, zapisane osoby prosimy o sumienne przybycie lub odwołanie wizyty pod tym samym numerem telefonu. Zależy nam na przebadaniu jak największej liczby dzieci.

Plik bezplatne badania usg w centrum medycznym medklinika