Komunikat dotyczący prac w rejonie powstającego węzła Grunwaldzka, które wymagają ruchu wahadłowego - szczegóły


Kolejne dni ręcznego kierowania ruchem na ul. Grunwaldzkiej, weekend bez ruchu wahadłowego - szczegóły


W związku z przyspieszeniem w realizacji robót branżowych w zakresie ul. Grunwaldzkiej w sobotę i niedzielę tj. 14.05 i 15.05 nie będzie wprowadzona organizacja ruchu związana z ręcznym kierowaniem ruchu oraz zajęciem części pasa drogowego ul. Grunwaldzkiej.

Pozostałe wdrożenia organizacji ruchu od 16.05.2022 bez zmian.


Na granicy Poznania i Plewisk trwa budowa węzła przesiadkowego Grunwaldzka z bezkolizyjnym przejazdem pod torami kolejowymi. Z uwagi na postęp prac, konieczne są zmiany organizacji ruchu.

Aktualnie wykonawca inwestycji koncentruje się na przebudowie sieci uzbrojenia podziemnego. Od 12 maja (czwartek) wyłączał z ruchu będzie różne fragmenty jezdni i chodnika ul. Grunwaldzkiej. Prace każdego dnia rozpoczynać się będą po godzinie 5 rano i będą trwać przez cały dzień.

Z kolei 14 i 15 maja przewidziana jest przebudowa sieci teletechnicznej i wodociągowej przy ul. Grunwaldzkiej nr 402, w rejonie ul. Piwoniowej. W ciągu ul. Grunwaldzkiej także obowiązywał będzie wtedy ruch wahadłowy sterowany ręcznie. 14 maja wyłączony zostanie fragment jezdni i chodnika wschodniej strony ulicy, a 15 maja analogiczna sytuacja przewidziana jest z zachodnią częścią. Piesi będą mogli korzystać z tymczasowego przejścia przy ul. Piwoniowej oraz stałego przy ul. Twardogórskiej.

W kolejnych dniach prace będą dotyczyć innych obszarów, informacja o zmianach zostanie przekazana w wyprzedzeniem. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Powstający węzeł przesiadkowy przy ul. Grunwaldzkiej będzie miejscem łączącym różne środki transportu: pociągu, autobusu, samochodu, roweru. Przy stacji kolejowej Poznań Junikowo (po stronie Plewisk) powstanie pętla autobusowa. Dużym ułatwieniem będzie wiadukt, dzięki któremu kierowcy, piesi, rowerzyści i pasażerowie autobusów nie będą już czekać przed często zamykanym przejazdem kolejowym. Przewidziany jest również parking typu park&ride, wokół węzła powstanie nowa infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, w tym kładka nad ul. Grunwaldzką. Powstanie także nowy zbiornik retencyjny, przebudowana zostanie sieć infrastruktury podziemnej. Całość uzupełnią: mała architektura, informacja pasażerska, ładowarki dla samochodów elektrycznych oraz zieleń.

Poznańskie Inwestycje Miejskie

Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego