Żelazne Gody obchodzili niedawno Państwo Józefa i Zdzisław Kościuchowie z Palędzia.  

Razem w związku małżeńskim przeżyli 65 lat, w tym celu 29 marca 2022 r. Jubilatów odwiedzili przedstawiciele Samorządu Gminy Dopiewo by złożyć życzenia, wręczyć kwiaty oraz kosz upominkowy.

Państwo Kościuchowie 28 marca 1957 r. zawarli związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego w Głogowie. Po licznych przeprowadzkach związanych z nakazem pracy w wyznaczonym regionie kraju (lata 50-60), postanowili zamieszkać w Palędziu.  W 1969 roku kupili dom , który powoli rozbudowywali.

Państwo Kościuchowie to małżeństwo pedagogów. Józefa (87 lat) i Zdzisław (89 lat) swoją wiedzą dzielili się z uczniami ze szkoły podstawowej, mieszczącej się w budynku pałacu, przy ul. Parkowej w Dąbrówce. Nauczali w tatach 50-80. XX wieku. Pan Zdzisław prowadził lekcje geografii i muzyki, skomponował hymn szkolny, organizował rajdy turystyczne w ramach kółka PTTK oraz prowadził chór szkolny. Pani Józefa uczyła matematyki.

Państwo Kościuchowie lubili swoją pracę, byli nauczycielami z powołania i pasji, jednak początki - 48 godzin tygodniowo przy tablicy plus wieczorne zajęcia dodatkowe - wspominają jako wyczerpujące.

Jubilatom serdecznie gratulujemy, życzymy zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności na kolejne, wspólnie przeżyte lata.

BS fot. BS