120 wolontariuszy naszego sztabu mimo niesprzyjających warunków pogodowych pokazali, że nie ma dla nich przeszkód w niesieniu pomocy dla wszystkich potrzebujących wsparcia jakie niewątpliwie daje WOŚP co roku już od trzydziestu lat.

W naszej gminie graliśmy po raz  24-ty, a więc za rok będziemy mieli nasz mały lokalny jubileuszowy finał. Mamy nadzieję, że przebiegnie on jeszcze lepiej niż dotychczasowe.

Tegoroczne plany przeniesienia imprezy na teren otwarty placu gminnego w Dopiewie legły w gruzach na 2 dni przed wydarzeniem. Wszystko było już dopięte na ostatni guzik ale biorąc pod uwagę prognozowaną pogodę oraz ilość zachorowań na COVID-19  podjęliśmy decyzję, że wasze i nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze przez co ponownie zorganizowaliśmy finał w niezawodnej sali CRK w Konarzewie. Forma przypominała tę z roku 2021, musieliśmy zrezygnować z występów artystycznych, licytacji na żywo oraz przede wszystkim z goszczenia was wzorem lat ubiegłych. Daliśmy radę przygotować loterię fantową, która cieszyła się sporą popularnością a losy rozeszły się na pniu. Każdy mógł też skosztować naszej pysznej harcerskiej grochówki której brakowało w zeszłym roku jak i lokalnych wypieków w tym dopieczonek w kawiarence na holu.

Hasłem tego roku było: „Przejrzyj na oczy” dlatego też można było również bezpłatnie zbadać sobie wzrok i uzyskać poradę od specjalisty w zależności od uzyskanych wyników. Należy również wspomnieć o wydarzeniach, które miały miejsce przed oficjalnym rozpoczęciem finału w CRK, a mianowicie od połowy grudnia można było znaleźć nasze sztabowe puszki w kilkunastu miejscach w gminie i dorzucić się do puli. Również szkoły podstawowe i przedszkola z gminy Dopiewo organizowały w swoim terenie różne aktywności i zbierały pieniążki do kolorowych puszek m.in. licytację, sprzedaż wyrobów własnych, gry i zabawy i wiele innych.  W dniu finału w godzinach południowych na hali GOSiRu odbywał się turniej siatkówki pod egidą WOŚP.  W imprezie pt. „ZAGRAJ z SERCEM” wystąpiło aż 11 wielkopolskich zespołów, w tym 3 miejscowe! Również przez prawie cały dzień grało El Pueblo w  Dąbrówce organizując liczne koncerty i wydarzenia artystyczne.

Mieliśmy też przywilej licytowania złotego serduszka oraz złotej karty. Przywilej ponieważ takich egzemplarzy wyprodukowano tylko po 100 sztuk. Kwoty za oba fanty osiągnęły odpowiednio 11500zł oraz 2500zł.

Pełne puszki spływały regularnie do liczenia aż do godzin wieczornych. Około godziny 23 przekazaliśmy do banku kwotę 84.448,83zł – jest to jedynie kwota którą zebraliśmy z puszek naszych wolontariuszy. Na całą zebraną sumę składa się również kwota z e-skarbonki, terminala płatniczego oraz naszych aukcji na sztabowym allegro.

Łączna uzbierana kwota podczas 30 finału WOŚP przez sztab nr 5210 w Dopiewie wynosi około 136 669,03 słownie: sto trzydzieści sześć tysięcy sześćset sześćdziesiąt dziewięć złotych i trzy grosze, a więc jest to rekord dotychczasowych zbiórek. Dokładna kwota będzie znana za około miesiąc ponieważ musi to wszystko być zweryfikowane przez bank.

Dopiewski sztab od początków historii wośpowego grania w naszej gminie  tworzą Szczep ZHP Dopiewo im. Powstańców Wielkopolskich oraz Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury. Jednak nie sposób wymienić wszystkich, którzy przyczynili się do osiągnięcia rekordowego wyniku. Niesamowitości tego wszystkiego dodaje fakt, że udało nam się to osiągnąć pomimo przeniesienia imprezy z dnia na dzień i rezygnacji z połowy atrakcji oraz pod jarzmem obostrzeń epidemiologicznych.

Ze strony sztabu pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy byli z nami tego dnia i wsparli nasze działania na różne sposoby. Każda pomoc się liczy jeżeli jest szczera i od serca. Mamy nadzieję że zobaczymy się w przyszłym roku w zupełnie innej scenerii i okolicznościach.

Byliśmy i będziemy obecni w każdym zakątku naszej gminy. WOŚP już na stałe wpisał się w nasze kalendarze i z wielką radością będziemy dla was i z wami grać co roku aż do końca świata i o jeden dzień dłużej!

SIEMA!

Jacek Kwiatkowski