W DOPIEWIE Z WOŚP ZAGRALI SIATKARZE!

30 stycznia 2022 roku w hali GOSiR w Dopiewie, jako jedna z gminnych imprez związanych z WOŚP Jerzego Owsiaka, odbył się Amatorski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dopiewo dr Pawła Przepióry. W imprezie pt. „ZAGRAJ z SERCEM” wystąpiło aż 11 wielkopolskich zespołów, w tym 3 miejscowe!

W wyniku losowania zostały one podzielone na 2 grupy, w których grano systemem „każdy z każdym” do wygrania jednego seta. 5-zespołowa grupa „A” okazała się bardzo wyrównana, bo o awansie do półfinałów musiały decydować tzw. małe punkty! 3 drużyny (grające „na co dzień” w Lubońskiej Amatorskiej II Lidze Siatkówki) odniosły po 3 zwycięstwa i poniosły po 1 porażce. Ostatecznie z pierwszego i drugiego miejsca z tej grupy „wyszła” Kontra Banda Poznań i Znajomi Mosina, a Eskadra Poznań, pomimo zdobycia też 7 punktów, odpadła z dalszej rywalizacji, podobnie jak Friends Dopiewo II (5 pkt) i Ludzie Parkietu Poznań (4 pkt). Warto podkreślić, że w tej ostatniej ekipie w zgłoszonym składzie było aż 6 pań!

Z grupy „B” z kompletem 5 zwycięstw do półfinałów awansowała Taśma Team Granowo oraz Dąbrówka Gniezno (9 pkt) – zespoły, które w ubiegłorocznym, październikowym turnieju o Puchar Dyrektora GOSiR Marcina Napierały, wywalczyły odpowiednio 4 i 5 miejsce. Kolejne lokaty w tej grupie zajął szósty wtedy Orion Poznań (8 pkt), siódmy Force In Us Volleyball Stęszew (7 pkt), jedenasty Friends Dopiewo I (6 pkt) i dwunasty Monday 21 Dopiewo (5 pkt).

W obu półfinałach rozgrywanych na tzw. „krzyż” do wygrania 2 setów, lepsze okazały się właśnie zespoły z grupy „B”, pokonując przeciwników 2:0 – Granowo wygrało z Mosiną, a Gniezno z Poznaniem.
W ostatnich meczach doszło więc do rewanżów za wcześniejsze pojedynki w grupach. W „małym finale” Znajomi Mosina okazali się ponownie lepsi od Kontra Bandy Poznań i mimo, że przegrali I seta, ostatecznie wygrali 2:1 i zajęli 3 miejsce w imprezie. Nie udał się rewanż też zespołowi Dąbrówka Gniezno za porażkę grupową z Granowem 14:25, bo w finale ponownie lepsza była Taśma Team, wygrywając 2:0. Duża w tym zasługa zwłaszcza jej atakującego Bartosza Dopieralskiego, który został wybrany najlepszym siatkarzem całego turnieju. Odebrał on z rąk Wójta Gminy Dopiewo dr Pawła Przepióry statuetkę MVP i upominek, a jego drużyna puchar za zwycięstwo i nagrody rzeczowe, które Pan Wójt wraz z dyrektorem GOSiR oraz szefem sztabu WOŚP w Dopiewie Jackiem Kwiatkowskim wręczyli także drużynom, które zajęły 2 i 3 miejsce w zawodach. Wszystkie pozostałe ekipy otrzymały natomiast pamiątkowe statuetki.

Łącznie od godz. 10.00 do 16.00 drużyny na 2 boiskach rozegrały aż 29 meczów prowadzonych przez sędziów WZPS Błażeja Wiercińskiego i Marcina Kaliszana, a na „parkiecie” pojawiło się prawie 90 siatkarzy (w tym kilka pań). Byłoby ich jeszcze więcej, ale niestety ze względów zdrowotnych w ostatniej chwili z imprezy musiał się wycofać zespół PUBT Ander-87 Puszczykowo.

Pomimo, że turniej odbywał się bez udziału publiczności, a zawodnicy musieli przestrzegać reżimu sanitarnego związanego z pandemią COVID-19, to zarówno na boiskach jak i poza nimi, siatkarze pokazali wielkie serce! Do GOSiR-owskiej puszki WOŚP przez całe zawody co rusz ktoś wrzucał datki. Zebrana podczas tego turnieju kwota 732,88 zł zasiliła ogólną sumę pieniędzy zebranych przez WOŚP w gminie Dopiewo (ok. 85 tys. zł). Tym samym siatkarze znakomicie dostosowali się do hasła organizatorów  turnieju z GOSiR w Dopiewie i zagrali w nim naprawdę z sercem! Galeria zdjęć autorstwa Darii Kaczmarek z Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej „ZAGRAJ z SERCEM” o Puchar Wójta Gminy Dopiewo dr Pawła Przepióry dostępna jest na stronie www.gosir.dopiewo.pl.

Kolejna duża impreza siatkarska w Dopiewie ma odbyć się 10 kwietnia, natomiast w lutym i marcu w hali GOSiR zaplanowane są aż 4 różne turnieje piłki nożnej. 12 i 13.02 odbędą się finały XX Grand Prix w piłce nożnej ORLIKÓW i ŻAKÓW o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali, pod honorowym patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego oraz Wójta Gminy Dopiewo dr Pawła Przepióry , 27.02 ma się odbyć turniej halowej piłki nożnej drużyn niezrzeszonych, a 6.03 – rodzinny turniej piłki nożnej TATA CUP. Organizatorzy już teraz oczekują na zgłoszenia od chętnych piłkarzy-amatorów.

Opracował: Mariusz Frąckowiak (GOSiR w Dopiewie)