Rozstrzygnięcie konkursu na DOPIEczonki

Z nadesłanych propozycji Jury konkursu wyłoniło najlepszą i najciekawszą recepturę na ciastko o nazwie … DOPIEczonka.

Na uwagę Jury zasługiwał przepis z 30-letnia historią w tle, nadesłany przez Barbarę Plewińską, sołtys Dąbrówki. Jej przepisy od wielu lat goszczą na łamach samorządowego czasopisma Czas Dopiewa w kulinarnym kąciku „Barbaleny”, do którego lektury serdecznie zapraszamy.

- Choć skład ciasta wygląda na prosty, to tajemnicą smaku jest to, kto wypieka i ile serca wkłada w swoją pracę. DOPIEczonki zostaną upieczone przez nasze rodzime Gospodynie z KGW w Palędziu. Panie „pichcić” będą pod czujnym okiem pomysłodawczyni – wyjaśnia przewodniczący Jury konkursu Zbigniew Mamys.  

Zwycięskie ciastko zostanie uroczyście opatentowane, a licencja, na jego wyłączne wypiekanie będzie przedmiotem licytacji podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi Jacek Kwiatkowski, szef sztabu WOŚP w Dopiewie.

Finał słodkich zmagań organizowanych przez Urząd Gminy Dopiewo odbędzie się 30 stycznia br. podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbędzie się na placu gminnym przy zbiegu ulic Łąkowej i Wyzwolenia w Dopiewie.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Palędziu oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kobiety Sukcesu” w Konarzewie swoje wypieki rozdawać będą wśród uczestników dopiewskiego finału WOŚP, oczywiście za uprzednim wrzuceniem datku do orkiestrowej puszki. Być może ciastko o   kilkudziesięcioletniej tradycji promować będzie w najbliższym czasie Gminę Dopiewo.

Aktualności WOŚP 2022 - KLIKNIJ TUTAJ

BS. Foto. arch. Barbara Plewińska