Mistrzostwo Polski wytańczyli młodzi utalentowani tancerze z klubu taneczno-sportowego Activus działającego na terenie Gminy. Mistrzostwa Polski federacji WADF- World Association Dance Federation odbyły się 5 grudnia w Sulęcinie, świetnie przygotowani tancerze z formacji modern jazz i hip-hop przywieźli aż cztery złote medale i tytuł Mistrza Polski WADF, 5 srebrnych - wicemistrzostwo Polski i jeden brąz. ” Po raz pierwszy w jednej z choreografii prezentowanych na mistrzostwach połączyliśmy aż 36 tancerzy całkowicie odmiennych technik tanecznych takich jak hip-hop i modern jazz w jeden duży projekt choreograficzny, niezwykle dynamiczny i zaskakujący, który został nagrodzony. To już kolejne sukcesy, którymi może pochwalić się nasz klub, jesteśmy dumni z naszych zawodników” - mówią choreografowie grup hip-hop Iwona Jackowska i modern jazz Amanda Kucak.

Osiągnięcia:

  • Mistrzostwo Polski w kategorii Urban streetdance fusion show - formacja modern i hip-hop chor ” Step up”,
  • I miejsce Michalina Chojak debiut baletowy,
  • I miejsce Urban street Dance solo Tadeusz Pięta,
  • I miejsce fusion show Tadeusz Pięta,
  • II miejsce contemporary formacja modern w chor „Złota Klatka „,
  • II miejsce Małgorzata Świderska debiut baletowy,
  • II miejsce Nina Łuczak i Zosia Krzywosądzka duet debiut contemporary,
  • II miejsce Urban street Dance solo Patrycja Zalewska,
  • II miejsce fusion show Leonard Namysł,
  • III miejsce contemporary mini formacja12-16 lat

Sukcesy na Mistrzostwach Polski to wynik ciężkiej pracy, regularnych treningów i zdolności naszych młodych tancerzy i choreografów. Jednak sukces to nie tylko pierwsze miejsca na zawodach i mistrzostwach. Sukces to indywidualny rozwój każdego z naszych tancerzy :doskonaląc technikę tańca, ale też budując pewności siebie, wiarę we własne siły, relację i współpracę w grupie i taki właśnie rozwój zasługuje na złoty medal dla każdego z naszych tancerzy. Dajemy możliwość naszym zawodnikom udziału nie tylko w turniejach i zawodach ale także jednym z zadań naszego klubu jest aktywny udział w wydarzeniach kulturalnych naszej gminy, lokalnym życiu społecznym i wydarzeniach charytatywnych.

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z Polskim Teatrem Tańca, gdzie nasi tancerze mają okazję brać udział w cyklicznych warsztatach choreograficznych w siedzibie teatru. Dodatkowym ogniwem działalności naszego klubu , cieszącym się dużym zainteresowaniem dzieci jak i rodziców jest możliwość udziału w atrakcyjnych półkoloniach tanecznych i sportowych organizowanych na terenie naszej gminy oraz obozów wyjazdowych na które zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią aktywny wypoczynek - mówi Kinga Żelechowska -Wiśniewska , prezes i założyciel klubu .

Fot. KTS Activus