Państwo Zbigniew i Barbara Stasiewscy z Dopiewa obchodzili niedawno Diamentowe Gody. 10 stycznia 2022 r. Jubilatów odwiedzili przedstawiciele Samorządu Gminy - wspólnie przeżyte 60 lat to okazja do złożenia życzeń, wręczenia kwiatów i kosza upominkowego.

Stasiewscy poznali się na potańcówce w klubie studenckim na Winiarach. Połączyły ich szpileczki Basi, a właściwie ich brak. Rok później pobrali się.  

Państwo Stasiewscy przeprowadzili się z poznańskiego Strzeszyna do Gminy Dopiewo 23 lata temu. Pani Barbara po studium nauczycielskim, przez pierwsze 8 lat pracowała w zawodzie jako nauczycielka muzyki i śpiewu w szkołach podstawowych w Obrzycku, Kościanie, Czempiniu, Antoninku. Po urodzeniu dzieci zajęła się ich wychowaniem. Jako jedna z prekursorek śpiewała 10 lat w gminnym chórze Bel Canto. Pan Zbigniew z zawodu inżynier ogrodnik, przez lata swojej pracy jako zarządca na różnego rodzaju gospodarstwach, przenosił się wraz z rodziną z miejscowości do miejscowości. Zgodnie z ówczesnym przydziałem pracy młodzi małżonkowie przemierzyli Wielkopolskę wzdłuż i wszerz, aby na koniec osiąść w Dopiewie. Mieszka im się tutaj dobrze, szczególnie kiedyś gdy dookoła jak okiem sięgnąć były pola i las, mieszkało im się jeszcze lepiej, spokojniej, w zgodzie z naturą.

Pan Zbigniew z zawodu inżynier ogrodnik, z zamiłowania historyk. Jako członek Towarzystwa Heraldyczno - Genealogicznego pisze artykuły do skryptów heraldycznych, tworzy drzewo genealogiczne swojej rodziny. W każdej wolnej chwili poszukuje swoich korzeni, analizuje dokumenty w archiwach na terenie Polski i poza jej granicami. Może pochwalić się znalezieniem przodka w XIV wieku,  który około 1400 roku po bitwie z krzyżakami zmienia nazwisko z Stasiowski na Stasiewski.

Wychowali 3 dzieci, doczekali się 7 wnuków i 3 prawnuczek. Pani Barbara jako jedna z prekursorek śpiewała 10 lat w chórze Bel Canto.

Jubilatom – Zbigniewowi i Barbarze Stasiewskim, z okazji Diamentowych Godów życzymy dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz jak najwięcej powodów do radości.

BS fot. BS

 

 

Diamentowe Gody - Dopiewo